Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Riigiduuma pärib aru varaliste tülide kohta Balti riikidega
Riigiduuma tegi reedel rahvusvaheliste suhete ning eelarve- ja maksukomiteele ülesandeks pärida Venemaa valitsuselt aru Venemaa ning Balti riikide reguleerimata varaliste suhete kohta.

Riigiduuma otsuse algatas fraktsiooni Kodumaa liige Viktor Alksnis, kes viitas Venemaa riigikontrolli neljapäeval avaldatud aruandele, mille kohaselt on Venemaa valitsus jätnud kasutamata võimalused nõuda kompensatsiooni Balti riikidesse jäänud vara eest, teatas Interfax.

Riigikontroll juhtis valitsuse tähelepanu sellele, et Venemaa ja Balti riikide kokkulepetega ei ole lahendatud Eesti, Läti ja Leedu territooriumile jäänud omandiga seotud probleeme, samuti on jäänud reguleerimata küsimused, mis on seotud endise NSV Liidu välis- ja sisevõla teenindamisega.

Venemaa keskpanga hinnangu kohaselt on Venemaa võtnud enda kanda NSV Liidu võlakohustusi, mida oleks tegelikult pidanud kandma Balti riigid.

Riigikontrolli hinnangul oleks Venemaal õigus esitada Balti riikidele Nõukogu Liidu lagunemisega tekkinud rahalisi ja varanduslikke nõudmisi enam kui kolme miljardi USA dollari ulatuses.  BNS

01 Oktoober 2004
  Kommentaarid