Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Septembris hukkus liikluses 22 inimest
Tänavu on liikluses kõige ohvriterohkem olnud september, mil 130 liiklusõnnetuses hukkus kokku 22 inimest.

Politseiamet tõdes, et saabumas on kalendriaasta kõige õnnetusterohkemad kolm viimast kuud, mille jooksul kaotab liikluses elu keskmiselt 65 inimest.

"Kutsun kõiki üles sügisesel pimedal ajal olema liikluses senisest ettevaatlikum, sest iga inimese elu on oluline," ütles julgestuspolitsei juht Raivo Aeg. "Kalendriaasta kolm viimast kuud on alati olnud liikluses kõige mustemad. Seetõttu pingutab politsei ühiselt selle nimel, et teha omalt poolt kõik selleks, et aasta viimase kolme kuu hukkunute arv oleks võimalikult väike."

Liiklusohutuse tagamiseks kavandab politsei senisest enam operatsioone. Operatsioonide ajal tabatakse liiklushuligaane, agressiivseid liiklejaid ning autojuhte, kes ristmike kinnisõitmisega ummikuid põhjustavad. Tähelepanuta ei jää ka alkoholijoobes juhid, suured kiiruseületajad ning suur- ja raskeveokite juhid ja nende sõidukid, lubas politseiamet.

Politsei tuletas meelde, et alates 1. oktoobrist võib sõiduautodel kasutada talverehve. Kohustuslikuks muutub talverehvide kasutamine 1. detsembrist.

"Talveperioodil tuleb enda ja kaasliiklejate ohutuse huvides sõidukitel kasutada kindlasti talverehve, kuigi juba oktoobri algusest on talverehvide kasutamine lubatud, kui ilmaolud seda nõuavad. 1. detsembrist on kõikidel sõiduautodel talverehvide kasutamine kohustuslik ning sellest päevast alates pöörab liikluspolitsei enam tähelepanu rehvide kontrollimisele," ütles Aeg.

Politsei keskendub ka nende probleemide ennetamisele ja lahendamisele, mida toob liikluses kaasa sademeterohke ja pime aeg. Raskete tagajärgedega jalakäijate ja jalgratturitega juhtunud õnnetuste põhjuseks on tihti halb nähtavus ja helkurite puudumine.

"Kuna pime aeg toob kaasa rohkem raskete tagajärgedega liiklusõnnetusi, on eriti tähtis teha ennast nähtavaks. Samuti palun autojuhtidel olla liikluses jalakäijate ja jalgratturite suhtes tähelepanelikum," ütles Aeg.

Mullu oli aasta kõige traagilisem kuu detsember, mil liikluses hukkus 24 inimest. Kokku sai möödunud aastal liiklusõnnetustes surma 164 inimest, ülemöödunud aastal 223.

Tänavu esimese üheksa kuuga on liikluses hukkunuid 115.

Läbi viimase aastakümne on olnud Eesti liikluses kõige traagilisemaks kuuks 1993. aasta juuli, siis hukkus 52 inimest. Kõige vähem ohvreid oli liikluses märtsis 2003, siis sai liiklusõnnetustes surma neli inimest.  BNS

03 Oktoober 2004
  Kommentaarid