Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lukas kutsub Kreitzbergi Isamaaliitu
Isamaaliidu esimene aseesimees Tõnis Lukas kutsub sotsiaalliberaal Peeter Kreitzbergi ühinema Isamaaliiduga.

Lukase sõnul on kolmapäeval avaldatud sotsiaalliberaalide manifestis väga palju Isamaaliidu programmilisi seisukohti.

Eraldi võiks tema sõnul välja tuua maksupoliitilised küsimused, mis seisnevad tulumaksumäära säilitamises ja pigem selle diferentseerimises. Isamaaliit on riigikogule korduvalt esitanud ettepanekuid siduda tulumaksuvaba miinimum laste arvuga peres.

Samuti ühtivad seisukohad hariduspoliitikas, kus Isamaaliit ja sotsiaalliberaalid on riigikogu tasemel ka reaalset koostööd teinud. Üksnes turumajandusele baseeruv hariduspoliitika, mida üritab rakendada tänane koalitsioon, ei ole Isamaaliidule vastuvõetav, teatas Lukas erakonna esindaja vahendusel.

"Kreitzbergi ühinemine Isamaaliiduga tugevdaks veelgi meie tuntud hariduspoliitilist tuumikut," lisas ta. "Leppisime täna Peeter Kreitzbergiga kokku, et kohtume järgmisel nädalal."

Kreitzbergi ja teisi Keskerakonnast lahkunud sotsiaalliberaale kutsus teisipäeval endaga ühinema ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE).

Koostööd sotsiaalliberaalidega ning ametlikku liitumiskutset arutab SDE juhatus oma korralisel koosolekul sel pühapäeval Tallinnas.

Sotsiaalliberaalide nime all tegutsevad riigikogus Peeter Kreitzberg, Olev Laanjärv, Robert Lepikson, Jaanus Marrandi, Sven Mikser, Liina Tõnisson, Harri Õunapuu ja Mark Soosaar.

Nad on tunnistanud, et uue erakonna asutamise tõenäosus on väike, samuti ei pea nad vajalikuks kiirustada mõne olemasoleva erakonnaga ühinema.

Sotsiaalliberaalid avaldasid teisipäeval oma poliitilise manifesti "Vabadus tegutseda - kohustus hoolida", milles seavad oma eesmärkideks kihistumise vähendamise ja usalduse taastamise demokraatia vastu.  BNS

05 Oktoober 2004
  Kommentaarid