Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Nädalavahetusel on oodata esimest lumesadu
Ilmaennustajad lubavad esimest lund juba eeloleval nädalavahetusel, kuid oktoobris veel talvekülma oodata ei ole.

Pärnumaa ilmatarga Ilmar Tiismaa sõnul püsib oktoobri lõpuni vahelduv ilm, kohati võib sadada lund. "Tuleb vihma ja vahele natuke päikest. Ka lund võib oktoobris tulla, aga kohati, mitte üle terve vabariigi," rääkis ta Eesti Päevalehele. "Mere ääres külmaöid eriti ei tule, aga sisemaal hakkavad öökülmad juba vaikselt kummitama."

Esimesi lumesadusid võib Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi sünoptiku Taimi Paljaku kinnitusel näha idapoolsetes maakondades juba sel nädalavahetusel. "Reede õhtul jõuab külm õhumass meieni, nii et idapoolsetes maakondades, näiteks Viru- ja Jõgevamaal võib tulla hoovihmaga koos ka lumekruupe," ütles Paljak.

Päris külmaks ilm esialgu siiski ei jää. "Laupäevast läheb külmale ja ilm püsib selline kuni teisipäevani, siis hakkab tuul puhuma lõunast ja ilm läheb tasapisi soojemaks," lisas Paljak.

Tema sõnul on järgmise nädala esimene pool kuiv ning öine temperatuur võib langeda miinus viie kraadini. "Nädal algab kuivalt. Põllumeestel on sellest kindlasti hea meel, sest kogu saaki pole jõutud veel koristada," märkis Paljak.

Meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi andmetel võib oktoobris tulla ka suuri vihmasadusid, mille ööpäevane sademete hulk ületab 50 millimeetrit, samuti võib kuu teisel poolel hakata lörtsi sadama.

Loodusvaatleja Ille Lepasepp rääkis SL Õhtulehele, et kõigi märkide kohaselt tuleb pikk ja soe sügis. Novembri kohta ütles Lepasepp, et siis näitab talv juba veidi hambaid. Aga tema ennustuse järgi ei lähe väga külmaks ega lumiseks. "Lumekribemeid tuleb kuu jooksul küll," arvas ta, lisades, et esimest suuremat lund on oodata detsembri keskel.  BNS

07 Oktoober 2004
  Kommentaarid