Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lenk üritas tungida televisiooni otse-eetrisse
Keskerakondlane Heimar Lenk läks kolmapäeval telemajas tülli mitme saatetegijaga ja proovis jõuga Eesti Televisiooni stuudiosse otse-eetrisse tungida.

Jutusaate "Koosolek" tegijail tuli mõte anda Lengile ülesanne helistada teiste parteide esindajatele ja rääkida neile, et ta tahab erakonda vahetada ja Savisaare vastu hääletada. Paraku jäid rahvaliitlane Erika Salumäe ja Res Publica liige Kaupo Reede ebalevale seisukohale. Rahvaliitlane Mario Sootna ei võtnud aga üldse toru, kirjutas SL Õhtuleht.

Saatejuhi Mihkel Raua sõnul oli Lenk eksperimendi tulemuses pettunud ning nõudis, et tema meelest ebaõnnestunud katsetus ekraanile ei pääseks - see katse salvestati otsesaate jaoks pisut varem. Kui talle seletati, et nii ei kõlba, muutus Lenk kiusakaks.

Raua sõnul haakis Lenk end saatejuhtidele sappa, hüsteeritses ja lõpuks ähvardas.

Aru saanud, et publik saatelõiku ikkagi näeb, nõudis Lenk eetriaega haavatud au päästmiseks. Enda sõnul kavatses ta seletada, et kõik oli farss ja Salumäe ning Reedega juba ette lepitud. Kui teda stuudiosse ei lubatud, üritas ta sinna jõuga sisse tungida.

"Koosoleku" toimetaja ja tegevprodutsent Tuuli Roosma meenutab, et Lengi pidurdamiseks läks tarvis hulka jõudu.

Lõpuks tungis Lenk kõrvalstuudiosse, kus käis parajasti ETV saade "Foorum".

"Vaatasin, uks on lahti ja astusin sisse. Ma ju vana telemaja töötaja! Jäin rahulikult tagaritta seisma," selgitas Lenk oma käitumist.

"Foorumi" saatejuhi Andres Kuuse sõnul aga rajas Lenk hoopis visalt teed mikrofoni juurde.

"Ootasin, kuni operaator kaamera minult ära pööras ja näitasin Lengile kõigepealt rusikat ja siis ust," meenutab Kuusk. See mõjunud Lengile aga kui hane selga vesi. Ta lisas, et mõtles juba paaniliselt, mida peale hakata, kui Lenk tõesti kaadrisse satub, kirjutas leht.

Kuuse sõnul käitus Lenk täiesti ebaadekvaatselt. "Midagi sellist pole telemajas veel iialgi ette tulnud," imestas saatejuht, kes kaalus juba turvameeste kutsumist.

Neljapäeval saatis ETV Keskerakonnale ka Lengi käitumist tauniva kirja, sest nende hinnangul palju ei puudunud, et Lenk oleks saate tõepoolest nurjanud.  BNS

08 Oktoober 2004
  Kommentaarid