Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Savisaar ei pääse tagasi riigikokku
Möödunud aasta märtsis valimistel kõige enam hääli kogunud Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ei saa Tallinna linnapea kohalt taandamise korral riigikokku naasta.

12.960 valija toetuse pälvinud Savisaar loobus mullu 31. märtsil kohast riigikogus. Mandaadist loobumisel seda enam ei taastata, Savisaare asemel läks Toompeale Olev Laanjärv, kellest nüüd on saanud sotsiaalliberaal.

President Arnold Rüütel tegi Savisaarele eelmise aasta aprilli alguses ametliku ettepaneku valitsuse moodustamiseks, sest Keskerakond sai riigikokku kõige rohkem kohti.

Eelnevalt olid Res Publica, Reformierakond ja Rahvaliit jõudnud koostada koalitsioonileppe ning pakkuda oma peaministrikandidaadiks Juhan Partsi. Savisaar teatas presidendile, et ei hakka seetõttu valitsust kokku panema ja jätkas Tallinna linnapeana.

Edgar Savisaar ei kandideerinud tänavu suvel ka europarlamenti, kuhu ta oma toetajaskonda arvestades oleks kindlasti pääsenud.  BNS

08 Oktoober 2004
  Kommentaarid