Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kalev Timberg eitab politsei politiseerumist
Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsleri Kalev Timbergi hinnangul ei ole politsei politiseerunud, nagu seda väidavad mõned endised politseinikud reedeses Eesti Päevalehes.

"Eesti sisejulgeolekut väga hästi tundva ning selle valdkonna eest vastutava ametnikuna võin kindlalt väita, et Eesti politsei ei ole politiseerunud organisatsioon," ütles Timberg BNS-ile.

Tema sõnul on sisejulgeoleku eelissuunad, millele eraldatakse rohkem ressurssi ja eelarvevahendeid, loomulikult võimul oleva koalitsiooni otsustada, kuid nii on see igas demokraatlikus riigis.

"Poliitilise tahte alusel sünnivad seadused, mida politsei oma tegevuses täidab. Politsei tegevus valitsuse ja siseministri antud suunda järgides on aga ainult politsei enda otsustada ning politsei sisulist tööd poliitikutel otseselt mõjutada ei ole võimalik," ütles Timberg.

Politseiameti avalike suhete juhi Anu Adra sõnul on politsei viimaste aastate kaadrimuudatusi jälgides võimalik näha, et politseitöölt lahkujate arv üha väheneb ning uute töötajate hulk suureneb.

Kui 2002. aastal lahkus politseist 628 politseinikku ja tuli juurde 583 töötajat, siis mullu oli lahkujaid 366 ja uusi töötajaid tuli politseisse 416. Tänavu seitsme kuuga on politseist lahkunud 187 töötajat, juurde on tulnud 229 inimest.

Kõrgematest politseiametnikest lahkus 2002. aastal töölt 42, möödunud aastal 21 ja tänavu esimese seitsme kuuga 12 inimest. Vanemametnikest lahkus 2002. aastal 436 politseinikku, juurde tuli 399. Mullu olid need näitajad 24 ja 287 ning tänavu esimese seitsme kuuga on lahkunud 127 vanemametnikku, juurde on tulnud 133 inimest.

Reedene Eesti Päevaleht kirjutas, et aastate jooksul erafirmadesse julgeolekutööle lahkunud juhtivametnikud nimetavad olukorda politseis ülepolitiseerituks, mis tekitab tarbetuid intriige.

"Kui oled 15 aastat tööd rabanud ja kõrgele kohale jõudnud, siis tekib paratamatult lõpuks mõte, kas on mõtet seal lollimajas töötada," ütles aastad tagasi turvafirma ESS sisekontrolli tööle läinud ja praegu turvafirmas Falck Baltimaade julgeolekuasju juhtiv endine kriminaalpolitsei komissar Veiko Kulla Eesti Päevalehele.

Kulla sõnul levib politseisüsteemis ressursside raiskamine, sest kergelt lastakse minna headel spetsialistidel. Nii näiteks töötab mitmendat aastat Edelaraudtees varem keskkriminaalpolitsei üheks "ajuks" peetud Henry Sepp, kes vahetult enne lahkumist õppis pool aastat Ameerika Ühendriikides FBI akadeemias, kirjutas Eesti Päevaleht.  BNS

08 Oktoober 2004
  Kommentaarid