Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Abiminister Tammemäe veretest näitas kemikaalisisaldust
EL-i keskkonnaministritele tehtud veretest näitas, et nende kõigi veres sisaldub kemikaale, see kehtis ka keskkonnaministeeriumi abiministri Olavi Tammemäe kohta.

Rahvusvahelise tervishoiu- ja keskkonnafoorumi ajal tehtud vereproov näitas Tammemäe veres sellise kemikaali kõrget sisaldust, mille põhjuseks võivad olla vett tõrjuvad materjalid, nagu teflonpannid, mööbli- ja riidepuhastusvahendid või kummimaterjal Goretex.

"See pani mõtlema. Sest kui ma muude vahenditega eriti kokku ei puutu, siis suure matkajana kasutan sageli goretex-materjali," ütles Tammemäe BNS-ile ning lubas edaspidi matkavarustuse komplekteerimisel ja kasutamisel kindlasti rohkem mõelda.

Samas on tal põhjust olla rahul, kuna teiste Euroopa Liidu ministritega võrreldes oli kemikaalide üldsisaldus Tammemäe veres mitu korda väiksem.

Abiminister sõnas, et tehtud proov oli väga huvitav. "Ilmselt oli see teadlikkuse tõstmisele suunatud kampaania, milles ministrite näitel püüti teistele näitlikult seletada, mida tähendab keskkonna saastatus ja kuidas me ise enda tervist rikume," ütles ta.

Abiminister avaldas lootust, et see paneb inimesed mõtlema. "Ma väga loodan, et mitte ainult tarbijaid, vaid ka tootjaid ning võimukandjaid, kellest oleneb teatud toodete turule tulek," lisas ta.

Tammemäe nõustus, et sellisel testil on inimeste teadlikkusele tugev mõju ning keskkonnaministeerium oleks nõus koostöös sotsiaalministeeriumiga samalaadseid teste ka Eestis tegema. Siiski nentis abiminister, et ilmselt on selle korraldamine väga kallis.

Veres sisalduvate kemikaalide kontrollimise kampaania oli juunis Budapestis, kus 14 Euroopa Liidu keskkonna- ja tervishoiuministri verd kontrolliti 103 keemilise aine suhtes ning neist leiti 32-33 ainet.  BNS

19 Oktoober 2004
  Kommentaarid