Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Parts ja Ojuland osalevad põhiseadusleppe allkirjastamisel
Peaminister Juhan Parts ja välisminister Kristiina Ojuland esindavad Eestit EL-i põhiseadusleppe allkirjastamise tseremoonial.

EL-i liikmesmaad allkirjastavad põhiseadusleppe 29. oktoobril Roomas. Esialgu kavandati allkirjastamine hilisemale ajale, kuid toodi siis AFP teatel ettepoole, et tseremoonial saaks osaleda ka 31. oktoobril ameti maha panev Euroopa Komisjoni praegune president Romano Prodi.

EL-i liidrid jõudsid põhiseadusleppes kokkuleppele 17.-18. juuni tippkohtumisel Brüsselis, lepe jõustub alles siis, kui selle on ratifitseerinud kõik liikmesriigid.

Euroopa Parlament tegi eelmisel nädalal üleskutse, mille kohaselt võiksid EL-i liikmesmaad korraldada rahvahääletuse või ratifitseerida leppe parlamendis järgmise aasta 5. ja 8. mai vahel, et tähistada Teise maailmasõja lõpu 50. aastapäeva.

Esimesena peaks põhiseadusleppe rahvahääletuse korraldama Hispaania, kes praeguse seisuga teeb seda 20. veebruaril.

Eestis on kavas põhiseaduslepe riigikogus ratifitseerida. Seda on toetanud enamik Eesti juhtivaid erakondi, põhjendades referendumi tagasitõrjumist muu hulgas ka mullu septembris toimunud rahvahääletusega.  BNS

20 Oktoober 2004
  Kommentaarid