Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

EL ja Venemaa tippkohtumisel räägitakse ka piirileppest
Kuigi EL-i ja Venemaa 11. novembri tippkohtumise päevakord pole veel ametlikult kinnitatud, peaks seal kõne alla tulema ka Eesti ja Venemaa piirilepinguga seonduv.

Välisministeeriumi pressiesindaja lisas BNS-ile, et piirilepingu teema sisaldub ka tulevases EL-i ja Venemaa vahel sõlmitavas nelja ühisruumi tegevuskavas.

Neli ühisruumi puudutavad majandust, vabadusi, sisejulgeolekut ja õigust, välisjulgeolekut ning teadust, haridust ja kultuuri.

Piirilepingu teema oli arutusel ka EL-i ja Venemaa maikuisel tippkohtumisel Moskvas. Läti ajaleht Diena kirjutas toona Euroopa Liidu eesistujamaa Iirimaa allikatele viidates, et Venemaa president Vladimir Putin andis pärast kohtumist korralduse ratifitseerida piirilepingud Eesti ja Lätiga.

Putini eriesindaja suhetes EL-iga Sergei Jastr˛embski on öelnud, et piiri määratlemine on iga riigi kohus.

"Me ei kavatse seda kohustust täitmata jätta, see tuleb lõpule viia," teatas ta kevadel ajaleheintervjuus. "Aga on tähtis, et mõlemad pooled looksid probleemide lahendamist soodustava kliima."

Teiste hulgas on Venemaad kutsunud ratifitseerima piirilepet Eesti ja Lätiga ka Euroopa Komisjoni esinduse juht Moskvas Richard Wright.

Samas viitas Venemaa välisministeeriumi esindaja oktoobri keskel võimalusele, et Venemaa võib 11. novembri tippkohtumisel tõstatada küsimuse rahvusvähemuste olukorrast Eestis ja Lätis. BNS

22 Oktoober 2004
  Kommentaarid