Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

"Sigade revolutsioon" kandideerib Oscari nominendiks
Eesti mängufilm "Sigade revolutsioon" kandideerib koos 48 teise filmiga võõrkeelse filmi Oscari nominendiks.

Ameerika Ühendriikide Filmiakadeemia president Frank Pierson avalikustas neljapäeval 49 filmi nimed, mis kandideerivad maailma mainekama filmiauhinna nominentideks, nende seas on ka "Sigade revolutsioon".

Filmiakadeemia valib Oscari nominendid 25. jaanuaril ning Oscari võitjate väljakuulutamise tseremoonia toimub 27. veebruaril, teatas Reuters.

77. korda väljaantava Oscari nominendiks kandideerimise tingimus on, et film on esilinastunud ajavahemikus 1. oktoober 2003 kuni 30. september 2004. Film pidi jooksma kinos vähemalt seitse päeva järjest.

"Sigade revolutsiooni" re˛issöörid on Jaak Kilmi ja Rene Reinumägi. Film esilinastus Eesti kinodes selle aasta märtsis. 1980. aastate õpilasmaleva kokkutulekut kujutav "Sigade revolutsioon" sai juunis Moskva rahvusvahelisel filmifestivalil ˛ürii eripreemia.  BNS

22 Oktoober 2004
  Kommentaarid