Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kaitseminister Hanson katkestas Kosovo visiidi (täiendatud)

Kaitseminister Margus Hanson katkestas seoses Eesti kaitseväelase hukkumisega Iraagis oma visiidi Kosovos.

Kaitseministeerium teatas, et Hanson saabub Tallinnasse teisipäeva pärastlõunal. Ära jääb ka Hansoni Albaania visiit, kuhu pidi ta Kosovost siirduma.

Peaminister Juhan Parts kutsus välismaalt tagasi ka välisminister Kristiina Ojulandi.

Margus Hanson avaldas Arre Illenzeeri lähedastele kaastunnet. "Iga kaotus rahu nimel tundub ebaõiglane. Kuid Eesti sõdurid täidavad oma sõjamehe kohust, mille hulka kuulub ka silmitsi seismine surmaohuga. Meid toetab vaid veendumus, et meie kaotuse hinnaga suudame muuta maailma paremaks ja turvalisemaks. Kohaks, kus tulevikus pole vaja tuua uusi ohvreid," ütles Hanson.

Kaitseministeeriumis on avatud vanemveebel Arre Illenzeeri mälestuseks kaastunderaamat. Samuti on võimalik edastada oma kaastundeavaldus elektrooniliselt aadressil http://www.mod.gov.ee/index.php?op=condolences internetis.

President Arnold Rüütel tegi kaastundeavalduste raamatusse esimese sissekande, milles seisab: "Sügavas leinas mälestab Eesti oma vaprat poega. Avaldan siirast kaastunnet Arre Illenzeeri perekonnale, lähedastele ja teenistuskaaslastele."

Kaastundeavalduse tegid ka Eestist Euroopa Parlamenti valitud Toomas Hendrik Ilves, Tunne Kelam, Marianne Mikko, Siiri Oviir, Toomas Savi ja Andres Tarand.

"Langetame sügavas kurbuses pea Arre Illenzeeri austuseks," seisab nende avalduses. "Ta täitis vapralt oma ülesandeid ja aitas muuta maailma turvalisemaks. Avaldame siirast kaastunnet hukkunu perekonnale."  BNS

25 Oktoober 2004
  Kommentaarid