Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

EL võtab kasutusele biomeetrilised passid
Euroopa Liit võtab lähema paari aasta jooksul kasutusele uued passid, kuhu on kantud omaniku biomeetrilised andmed.

Otsus uute turvalisemate passide kasutuselevõtuks langetati EL-i liikmesmaade justiits- ja siseministrite teisipäevasel kohtumisel Luxembourg'is.

Uute biomeetrilisi andmeid sisaldavate passide tehnilised standardid lepitakse kokku hiljemalt tuleva aasta alguseks, teatas BNS-ile siseministeeriumi pressiesindaja.

Üleminek uutele passidele toimub kahes etapis. 18 kuud pärast standardite kinnitamist hakatakse välja andma passe, kus kiipkaarile on salvestatud omaniku näo kujutis. 36 kuud pärast standardite kinnitamist lisatakse kiibile ka omaniku sõrmejälg.

Biomeetrilised andmed kantakse ka EL-i viisadele ja elamislubadele samuti kahes etapis. Kaks aastat pärast standardite kinnitamist hakatakse välja andma viisasid ja elamislube, millel olevale kiibile on salvestatud omaniku näokujutis ning aasta pärast lisandub sellele sõrmejälje kujutis.

Pressiesindaja märkis, et biomeetrilistele passidele ülemineku maksumust ei saa hinnata enne, kui standardites on kokku lepitud.

Ameerika Ühendriigid teatasid hiljuti, et USA hakkab aasta pärast nõudma biomeetriliste andmetega passi neilt EL-i kodanikelt, kel on USA-ga viisavabadus.

Eesti hakkab EL-is praegu kasutatavaid passe, kuhu ei ole kantud omaniku biomeetrilisi andmeid, välja andma järgmise aasta 1. maist. Enne seda välja antud Eesti passid kehtivad kuni neis märgitud kehtivusaja lõpuni.  BNS

26 Oktoober 2004
  Kommentaarid