Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Nooruki tapnud talumees pääses vabadusse
Ööl vastu neljapäeva Pärnumaal Kiisa külas teda rünnanud noorukite suunas tulistanud ja ühe neist tapnud talumees pääses reedel vabadusse, sest prokuröri hinnangul pole tema vahi all hoidmine vajalik.

Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtivprokuröri Jüri Pikma sõnul on kriminaalmenetlust alustatud karistusseadustiku kahe paragrahvi, tapmise ja avaliku korra raske rikkumise tunnustel.

Pikma selgitas, et tapmine puudutab 38-aastast Andit, kes on tulistamise ka omaks võtnud, avaliku korra raske rikkumine aga noorukeid, kes tema õuele arveid klaarima tulid.

Pikma rääkis, et praeguseks on eeluurimine kindlaks teinud, et traagiliselt lõppenud sündmus sai alguse umbes kümne päeva eest, kui Andi ühel õhtul oma tütart külas otsimas käis ja juhtumisi just Meeliselt ja Magnuselt, kes olid sündmuses ka hiljem osalised, tütre kohta päris.

"Andi küsis, ega nemad tüdrukut näinud ole, ja sai siis vastuse, mille peale ta ise ka noormeestele üht-teist krõbedamat ütles," rääkis Pikma.

Tol õhtul tüli kaugemale ei arenenud, aga neljapäeva öösel, kui noormehed olid alkoholi pruukinud, otsustasid nad asja ära klaarida.

"Kolmekesi siis sinna mindigi," lausus Pikma. Ta selgitas, et kui noormehed olid kuulihaava saanud kaaslase haigla traumapunkti viinud ja too sealsamas suri, kutsuti kohe kohale politsei. Seal tuvastati kahe nooruki joove alkomeetriga. See, kas elu kaotanud noormees oli samuti purjus, selgub lahangu tulemuste politseisse jõudmisel.

Praeguseks on prokurörile teada, et noormehed tulid kolmekesi talu ukse taha, selle avas aga tulistaja isa. "Poeg kuulis, et mingi klaarimine käib, võttis välja oma registreeritud relva ja läks välja," vahendas Pikma. Et ühel noormehel oli mingi rauast ese käes ja nad olid agressiivselt meelestatud, tegi Andi ühe või kaks hoiatuslasku õhku.

"See pole keelatud, kui sinu ukse taha tullakse, raudkaigas peos," möönis Pikma. Seepeale poisid lahkusid, aga ei loobunud mehega arvete klaarimise plaanist, vaid tõid kärbiku. Andi tegi taas hoiatuslasu õhku ja siis teda tulistati.

"Andi on uurijale öelnud, et ta ei näinud pimedas, kas tulistati konkreetselt tema suunas, aga ta nägi tuleleeki, mis püssirauast välja tuli," selgitas Pikma. "Siis ta sinnapoole, kust paugud tulid ja tuleleek paistis, tulistaski."

Pikma ütles, et selles, kas kõnealuses kriminaalasjas tuleb kõne alla hädakaitse ja kas Andi ületas hädakaitse piire, võtab prokurör seisukoha siis, kui menetluses on kogutud piisavalt tõendeid.

21-aastane Rivo, kes püstolilasust elu kaotas, oli varem karistatud ärandamise ja varguste eest. Kahest noorukist üks oli varem karistamata, teisel aga on kuriteod menetluse staadiumis.

Noorukid viidi pärast juhtumit samuti arestimajja ja üks, kelle valduses oli ebaseaduslik relv, on vahistatud.   BNS

30 Oktoober 2004
  Kommentaarid