Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Baltimaid ei kutsuta Põhjamaade Nõukoguga liituma
Vaatamata varasematele sagedastele aruteludele Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu võimalikust liitumisest pärast Eesti, Läti ja Leedu ühinemist Euroopa Liiduga, pole nende kahe organisatsiooni ühinemist lähemal ajal oodata.

"Enamik parlamendisaadikuid sellist sammu ei toetanud. Ma ei tea, millal see juhtub ja kas üldse juhtub. Võib-olla on meil õnn teha koostööd vaid EL-i ja Läänemere maade raames," ütles Põhjamaade Nõukogu esimees rootslane Gabriel Romanus pühapäeval BNS-ile.

Balti Assamblee on Eesti, Läti ja Leedu parlamendisaadikute ühisfoorum.

Põhjamaade Nõukogu on Skandinaavia riikide parlamentidevahelise koostöö foorum, kuhu kuulub 87 saadikut Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist ja Islandilt ning omavalitsuslikest piirkondadest - Ahvenamaalt, Fääri saartelt ja Gröönimaalt.

Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu koostöö algas 1992. aastal, 1996. aastast alates on igal teisel aastal kokku kutsutud ühisnõupidamine Läänemere regiooni küsimustes.

Sel aastal toimub Põhjamaade Nõukogu istungjärk 1.-3. novembrini Stockholmis. Istungjärgul tuleb arutlusele Põhjamaade edasine koostöö Balti riikide ja Loode-Venemaaga, samuti arutatakse Skandinaavias järjest süvenevat alkoholismiprobleemi ning piiriületuse lihtsustamist.  BNS

01 November 2004
  Kommentaarid