Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Saatkond edastas hoiatuse Eestis asuvatele ameeriklastele

Ameerika Ühendriikide Tallinna saatkond edastas esmaspäeval USA Läti saatkonna kodulehel avaldatud terrorihoiatuse ka Eestis asuvatele USA kodanikele.

Ameerika Ühendriikide Tallinna saatkond avaldas esmaspäeval oma kodulehel otseviida USA Läti saatkonna kodulehel avaldatud hoiatusele, ütles BNS-ile saatkonna pressi- ja kultuuriatašee Thomas Hodges.

Hodgesi sõnul kehtib USA Läti saatkonna kodulehel avaldatud hoiatus sõna-sõnalt ka Eesti kohta.

Ameerika Ühendriikide välisministeerium hoiatab Balti riikides resideerivaid või seal reisivaid USA kodanikke, et on saanud infot, mille põhjal soovitab olla ettevaatlik ja jälgida tähelepanelikult ümbritsevat.

USA kodanikel soovitatakse 1. novembri paiku hoiduda suurtest kaubanduskeskustest ja transpordisõlmedest ning teavitada kahtlastest isikutest, intsidentidest ja olukordadest koheselt politseid.

"USA riigidepartemang jätkab olukorra jälgimist ja annab sellest kohe teada, kui on saanud lisainformatsiooni," seisab hoiatuses.

Norra teatas esmaspäeval, et sulgeb julgeolekukaalutlustel ajutiselt oma saatkonna Lätis.

Eesti välisministeeriumi pressiesindaja andmetel ei ole Eestis asuvad saatkonnad oma töörežiimi muutnud.

Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Kalev Timberg ütles TV-3 uudistele, et Eestile pole otsest terrorismiohtu, kuigi see võib suureneda seoses Eesti osalusega koalitsioonivägedes.

"Kuid hinnates seda informatsiooni, mis me saime Ameerika Ühendriikide käest ja oma siseinformatsiooni, leidsime, et Eestis ei ole vaja vastu võtta mingeid erimeetmeid," lisas ta.

Timbergi hinnangul töötavad olukorrale vastavalt nii avalikud teenistused, kelle tegevus on näha tänavatel kui ka varjatud teenistused.

Ka kaitsepolitsei komissar Henno Kuurmann ütles laupäeval BNS-ile, et Eestit võimalikud ohud ei puuduta. "Terroriaktide tõenäosus ei ole selle hoiatusega seoses Eestis oluliselt tõusnud," märkis Kuurmann.

Komissar lisas, et kaitsepolitsei on viimasel nädalal olnud tavapärasest veidi aktiivsem ja rakendanud lisameetmeid.  BNS

01 November 2004
  Kommentaarid