Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tšetšeenia toetajad jätkavad pikette Vene saatkonna ees
Kodanikeliikumine Rahu Tšetšeeniale jätkab igakolmapäevaseid pikette Tallinnas Vene saatkonna ees, Tallinna linnakantselei pikendas pikettide korraldamise luba 24. novembrini.

Piketid toimuvad Pikal tänaval Venemaa saatkonna juures igal kolmapäeval kella 12-13.

Meeleavaldajad nõuavad rahuläbirääkimiste alustamist Tšetšeenia presidendi Aslan Mashadoviga ja Tšetšeenia rahva vastase genotsiidi lõpetamist.

Piketid Tšetšeenia toetuseks algasid 13. oktoobril. Rahu Tšetšeeniale Eesti algatusrühma liikme Sirje Kiini sõnul hakkavad piketeerijad pärast avaliku koosoleku korraldamise loa lõppemist seda iga kord linnakantseleis pikendama. Eelmine luba kehtis 27. oktoobrini.

Sarnased piketid toimuvad kolmapäeviti paljude Läänemere-äärsete riikide Vene esinduste juures.

Iganädalastel pikettidel osaleb 10-15 Rahu Tšetšeeniale Eesti algatusrühma liiget.

Kiini sõnul on kahe viimase sõja jooksul Tšetšeenias tapetud 150.000-250.000 inimest, neist 42.000 last. "Arvestades, et tegemist on ühemiljonilise rahvaga, on see tšetšeenide jaoks veel suurem kaotus kui küüditamised eestlaste jaoks," on Kiin öelnud.  BNS

02 November 2004
  Kommentaarid