Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Prokuratuur soovib oma autodele alarmsõiduki õigusi
Justiitsministeeriumi ja prokuratuuri koostöös valminud määruse eelnõu taotleb prokuröride ametiautodele operatiivsõiduki õiguste andmist.

Riigiprokurör Alar Kirs ütles Eesti Päevalehele, et samm on hädavajalik uuenenud kriminaalmenetluse ja kiirete teenistusülesannete tõttu. Prokurörid teevad kiireloomulisi ja edasilükkamatuid toiminguid, nagu sündmuskoha vaatlus, läbiotsimine ja ütluste seostamine olustikuga, sõnas ta.

"Hilinemine võib viia oluliste kuriteojälgede hävimisele või kuritahtlikule muutmisele," märkis Kirs eelnõu seletuskirjas.

Operatiivselt liikuda on tema sõnul vaja ka valveprokuröridel, kes annavad jälitustegevuse alustamise lubasid, taotlevad neid kohtunikelt või käivad kohtutes vahistamisordereid võtmas.

Politsei hinnangul on aga vilkuriga sõitmine ja liiklusnõuetest kõrvalekaldumine õigustatud vaid juhul, kui ohus on kellegi elu või tervis või aetakse taga kurjategijat.

"Kriminaalmenetluses ei ole tegu olukordadega, kus minutite või isegi tundide kaotamise tõttu tekib reaalne oht isikute elule, tervisele, varale, ühiskondlikule julgeolekule või avalikule korrale," ütles siseministri kohuseid täitev regionaalminister Jaan Õunapuu.

Ka ei ole Õunapuu sõnul alarmsõiduk vajalik toimikute ja asitõendite ning riigisaladust sisaldavate teabekandjate transportimiseks.

Eelnõu järgi tohivad värsked alarmsõidukid olla tsiviilvärvides. Raha juhtide väljaõppeks ja eriseadmete ostuks tuleb prokuratuuri koolitus- ja majanduskuludest.  BNS

03 November 2004
  Kommentaarid