Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ajakirjanike liidu juhatus arvas Alaküla liidust välja
Eesti Ajakirjanike Liidu juhatus otsustas oma endise juhi Allan Alaküla liidust välja arvata liidu mainet kahjustava tegevuse tõttu.

Eesti Ajakirjanike Liidu (EAL) koosolekul osales juhatuse üheksast liikmest kaheksa, Alaküla välja arvamise poolt hääletas kuus ja vastu kaks juhatuse liiget, teatas BNS-ile liidu aseesimees Kalev Vilgats.

Alaküla on Tallinna endine avalike suhete direktor, pärast võimuvahetust sai temast taas Keskerakonna häälekandja Kesknädal peatoimetaja. Ta on olud ka EAL-i juht.

Liidu juhatus pakkus Vilgatsi sõnul Alakülale võimalus end taandada, mida ta ei kasutanud, leides et pole millegi vastu eksinud.

Vilgatsi sõnul heitisid mitmed ajakirjanikud Alakülale ette, et Tallinna meediadirektorina edastas ta sageli kas filtreeritud teavet või varjas informatsiooni. Ka andis Alaküla Vilgatsi kinnitusel ühes telesaates mõista, nagu oleks ajakirjanike liidu praegune esimees Ene-Maris Tali valetanud.

Ka heideti Alakülale ette, et ajal, mi ta juhtis ajakirjanike liitu, jäi koostöö Põhjamaade ajakirjanike organisatsioonidega nõrgaks.

"Kindlasti ei olnud see ajakirjanike liidu mainele hea otsus," ütles Alaküla BNS-ile.

Mittetulundusühing EAL on üleriigiline loome- ja kutsealaliit, millel on ka ametiühingu õigused. EAL-is on üle kuuesaja liikme, kuid nende hulgas ei ole paljusid nimekad tegevajakirjanikke.

EAL on loodud 1919. aasta 16. juunil. 1998. aastast on EAL Rahvusvahelise Ajakirjanike Föderatsiooni (IFJ) liige ning 2001. aastast Euroopa Ajakirjanke Föderatsiooni (EFJ) liige. BNS

04 November 2004
  Kommentaarid