Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Aasta kodaniku tiitlile on paarkümmend kandidaati
Rahvastikuministri poolt välja kuulutatud aasta kodaniku konkursile on esitatud paarkümmend kandidaati, enim toetajaid on Jüri Jaansonil.

Esitatud kandidaatide seast on enim toetajaid ehk kokku kuus esitajat sõudmises Ateena olümpiamängudel hõbemedali võitnud Jüri Jaanson, teatas BNS-ile rahvastikuministri nõunik Aarne Veedla.

Euroopa parlamendi liiget Toomas Hendrik Ilvest toetas neli ülesseadjat. Peaminister Juhan Partsil ja Lihula vallavanema Tiit Madissonil oli võrdselt kolm ülesseadjat, nagu ka kandidaadil Eesti metsavend.

Kaks ülesseadjat oli preester Vello Salol, ülejäänud kandidaate toetas igatüht üks ülesseadja.

Aasta kodaniku tiitli kandidaatideks esitati veel näiteks õiguskantsler Allar Jõks, välisminister Kristiina Ojuland, roheline Marek Strandberg, lauljatar Helen Tartes, meelelahutustegelane Mart Sander, lastekodu juhataja Inge Ojala, lavastaja Peeter Jalakas ja Eesti Põllumees.

Kokku esitati 21 kandidaati.

Ülesseadjate hulgas oli nii üksikisikuid kui ka organisatsioone.

Aasta kodaniku kandidaate sai esitada 6. novembrini.

Rahvastikuminister Paul Eerik Rummo kuulutab aasta kodaniku välja kodanikupäeval, 26. novembril.  BNS

08 November 2004
  Kommentaarid