Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Hundid murdsid Järvamaal poolsada lammast
Järvamaal Koeru vallas Tudre külas murdis hundikari esmaspäeval maha ligikaudu poolsada lammast, mis peaks jahimeeste teada olema Eestis enneolematu huntide veretöö.

Tudre küla Kõrtsi talu peremees Agu Mölter ütles, et kuulis karja hulgas huntide korraldatud veresaunast esmaspäeva pärastlõunal, kirjutas Järva Teataja.

Pimeda saabumiseni jõudis ta traktorikasti korjata 34 mahamurtud lammast. "Kümmekond lammast on veel elus, kuid pureda saanud," sõnas ta. "Palju neid veel kadunud on, ei oska praegu öelda."

Mölter hindas, et 420-pealisest lambakarjast on huntide saagiks langenud ligikaudu poolsada.

Enamik murtud lammastest olid Mölteri ütlust mööda ilusad uted, kuid traktorikastis oli ka hulgaliselt tallesid. "Kahju ulatust on raske öelda, kuid 50.000 krooni on see kindlasti," sõnas ta.

Kuna kari oli kindlustamata ja riik huntide põhjustatud kahju ei hüvita, tuleb Mölteril kõik kahjud kanda.

Imavere valla jahimees Mati Hõbemägi ütles, et tema teada pole kunagi varem Eestis hundid ühe korraga karjast nii palju lambaid murdnud.

"Neil huntidel peab ikka midagi viga olema, et nad nii hirmsasti tapavad. Võimalik, et kutsikad tunnevad selgeksõpitud murdmisest mõnu," arvas Hõbemägi lisades, et huntide arvukus on tema hinnangul liiga suureks kasvanud.

Lisaks lammastele on hundid tänavu kõneainet pakkunud ka koertemurdjatena.  BNS

09 November 2004
  Kommentaarid