Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Hiie kaitsjad pöördusid valitsuse ja riigikogu poole
Maavalla Koda ja Paluküla Hiiemäe Hoiu Seltsing mõistsid teisipäeval riigikogule, valitsusele, maaomavalitsuste liidule ja avalikkusele saadetud pöördumises hukka hiite hävitamise majandusliku kasu ajel.

Hiie kaitsjad märkisid pöördumises, et lisaks seadustele tuleb igapäevaste otsuste tegemisel pöörata enam tähelepanu kirjutamata seadustele ja kohalikele ajaloolistele tavadele.

Pöördumise autorid kutsusid üles moodustama kodanikeühendusi, et "võimalusel järgmisi väike-munamägesid, ebaveresid ja palukülasid ennetada ja vajadusel neiks valmis olla".

Esmaspäeva hommikul kogunes Raplamaale Kehtna valda Palukülla kavandatava suusakeskuse juurde poolsada inimest, kes takistasid seal mullatöid alustama pidanud buldooserit. Vastasseis lõppes õhtupoolikul, kui meeleavaldajad laiali läksid.

Kehtna vallavalitsus leppis suusakeskuse vastastega kokku, et kuni 16. novembril toimuva Kehtna vallavolikogu istungini Paluküla hiiemäele kavandatava suusakeskuse ehitustöid ei toimu.

Kehtna vald soovib rajada Paluküla hiie kohale suusa- ja kelgutamiskeskuse. Hiie kaitsjad esitasid detailplaneeringu kehtestamise vastu kaks vaiet, mida volikogu arutab 16. novembril.   BNS

09 November 2004
  Kommentaarid