Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sven Mikser keeldub kaitseministri kohast

Sotsiaalliberaal Sven Mikser kinnitas teisipäeval, et ei võta Margus Hansoni võimaliku tagasiastumise korral kaitseministri kohta vastu.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mikser teatas BNS-ile, et tema kaitseministri kohale asumise võimalikkus oli ajakirjanduslik spekulatsioon.

"Vaevalt, et Hansoni kadunud ministriportfelli lähemal ajal minu käes näha saab. Mul ei ole soovi saada Juhan Partsi valitsuse ministriks," kommenteeris Mikser selleteemalisi uudiseid.

"Loomulikult on mul hea meel, et Reformierakonna uus juht Andrus Ansip minu võimeid kõrgelt hindab, seda enam, et võin samaga vastata," ütles Mikser, lisades, et Andrus Ansip oleks kahtlemata hea peaminister.

Mikser ütles, et sotsiaalliberaalidel on Reformierakonnaga meeldiv koostöökogemus ja et saadikurühm on valmis tulevastes valitsuskoalitsioonides osalema, kuid see ei toimu ühe või teise ministrikoha nõudmise teel.

"Otsustame valitsuses osalemise ühiselt ja läheme üksnes sellisesse koalitsiooni, kes arvestab meie maailmavaatelisi tõekspidamisi," ütles Mikser.

Mikser rõhutas, et on väga pettunud Res Publica fraktsiooni teisipäevases otsuses mitte toetada sotsiaalliberaalide taotlust fraktsioonidesse mittekuuluvate saadikute teistega võrdseks teenindamiseks.

"Pärast peaministri partei sellist käitumist on sotsiaalliberaalidel ülimalt raske ühineda Res Publica juhitava koalitsiooniga," ütles Mikser. "Me ei saa olla kindlad, et nende arusaam demokraatia toimimisest langeb kokku meie omaga," lisas ta.  BNS

09 November 2004
  Kommentaarid