Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Prefektuurid arendavad koostööd Soome politseiga
Põhja ja Lääne politseiprefektuuride juhid kohtusid neljapäeval oma Soome kolleegidega, et tihendada koostööd ja leida võimalusi ühiseks kuritegevuse vastaseks võitluseks.

Põhja politseiprefekt Raivo Küüt ning Helsingi politseiprefektuuri peadirektor Jukka Riikonen allkirjastasid leppe, millega jätkatakse kahe pealinna politseiüksuste senist head koostööd õigusrikkumiste kiirel tõkestamisel ja teiste politseitegevusega seonduvate abinõude rakendamisel.

Küüt märkis, et leppes rõhutatakse kõige enam infovahetamise olulisust.

"Pole mingi uudis, et Tallinna ja Helsingi vaheline kuritegevus on üha tihedamalt läbi põimumas. Mida aeg edasi, seda rohkem tuleb meil naabritega lahendada ühiseid kuritegusid," märkis Küüt.

Prefekti sõnul on kahe riigi pealinna politseinike koostöö prioriteet vahetada rööve, varastatud autosid, tagaotsitavaid isikuid, kinnipeetud Eesti ja Soome kodanikke ning prostituute puudutavat infot.

Neljapäeval kohtusid Pärnus ka Lääne prefektuuri ja Lääne-Soome lääni politseijuhid, et teha kokkuvõtteid tänavusest koostööst ning kooskõlastada järgmise aasta plaane.

Osapooled hindasid kõrgelt kogemuste vahetamise võimalust, mis on politseinikele ühtlasi oluline motivatsioonivahend.

"Kui varasematel aegadel said välisriike külastada eelkõige politseijuhid, siis praeguse koostöövormi puhul on võimalus oma kolleegide tööga tutvuda ja teises keskkonnas kogemusi omandada eelkõige tavapolitseinikel," ütles Lääne prefektuuri pressiesindaja BNS-ile.

Lääne prefektuuri kriminaalpolitseinike ja nende Soome kolleegide koostöö prioriteedid on võitlus narkokuritegevusega ning majanduskuritegude avastamine ja nende vastu võitlemine.

Osapooled seadsid eesmärgiks korraldada kriminaalpolitsei spetsiifiliste tööalaste kogemuste vahetamist.  BNS

11 November 2004
  Kommentaarid