Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Praamiühendus saartega on tuule tõttu endiselt häiritud
Mandri ja Lääne-Eesti saarte vaheline parvlaevaühendus oli ka reede õhtupoolikul tugeva tuule tõttu oluliselt häiritud, Virtsu sadamas tuleb praamile pääsemist oodata tunde.

Saaremaa Laevakompanii pressiesindaja Anne Saar ütles BNS-ile, et Virtsu-Kuivastu liinil sõidavad parvlaevad Regula ja Koguva. Suur parvlaev Viire oli sunnitud hommikul tormi tõttu seisma jääma.

Kuni pärastlõunani sõitis Virtsu-Kuivastu liinil vaid parvlaev Regula, kell 15.25 alustas sõitmist ka Koguva.

Tormi tõttu peab Virtsu sadamas laevale pääsemist ootama tunde. Üks Virtsu sadamas laevalepääsu ootav reisija ütles BNS-ile, et ootab laevalepääsu juba alates kella 14.30, kuigi kohale jõudes oli tema ees vaid paarkümmend autot. Saaremaa laevakompanii laseb eelisjärjekorras laevale broneeritud piletiga sõidukid.

Saare sõnul teeb Saaremaa Laevakompanii lisareise nii kaua, kuni kõik Virtsus või Kuivastus ootavad sõidukid on ära veetud. Saar avaldas lootust, et ilm võimaldab veel reedel panna uuesti käima ka suure parvlaeva Viire.

Viire võtab peale 140 autot, Regula 105 autot ja Koguva 41 autot.

Mandri ja Hiiumaa vahelisel Rohuküla-Heltermaa liinil sujub liiklus tõrgeteta.

Reedel katkes tugeva tuule tõttu sõiduplaanijärge parvlaevaühendus mandri ja Vormsi vahel Rohuküla-Sviby liinil. Tuule vaibumise korral toimub Rohuküla-Sviby suunal õhtul üks ülesõit.

Tallinna reisisadama esindaja sõnul on kõik Silja Line'i, Nordic Jet Line'i ja Tallinki kiirlaevade sõidud reede õhtuni annulleeritud ning merel valitseva tormi tõttu ükski kiirlaev ei sõida. Sama kinnitas BNS-ile ka Linda Line'i esindaja.

Seoses kiirlaevaliikluse peatumisega on Copterline lisanud reedeseks päevaks 14 lisalendu, teatas Copterline'i esindaja.

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi andmetel puhub Soome lahel edelatuul 13-18, puhanguti kuni 20 m/s. Laine kõrgus on merel 4-6, lahtedes 3-5 meetrit. Sajab vihma. Nähtavus on mõõdukas, sajus halb. Veetase kõigub 20-40, Pärnu lahes 30-60 sentimeetrit ülalpool Kroonlinna nulli.  BNS

12 November 2004
  Kommentaarid