Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jõerüüt pooldab kaitsepoliitika järjepidevust
Kaitseministri kandidaadiks nimetatud Jaak Jõerüüt peab oluliseks kaitsepoliitika järjepidevuse säilitamist.

"Kaitsepoliitika ja välispoliitika on korralikes riikides alati niisugused asjad, mida püütakse hoida suurtest loksutamistest, et nad ei alluks sisepoliitilistele muudatustele ja isikuvahetustele," ütles praegune Eesti saadik ÜRO-s Jõerüüt TV-3 uudistele.

Ta lisas, et Eesti valitsused ja ministrid on seda põhimõtet päris pikka aega ja väga edukalt järginud ning sellepärast ongi Eesti saanud NATO-sse ja Euroopa Liitu.

Tulevane minister ei soovinud oma eelseisvast tööst pikemalt rääkida, kuid viitas teleuudiste andmetel sellele, et kaitsekulutused peaksid olema kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust (SKT).

Praegu jäävad Eesti kaitsekulutused alla NATO soovitatava kahe protsendi SKT-st, sest Eesti võttis suvel kasutusele SKT arvestamise uue metoodika, mis tõi kaasa SKT kasvu.

Samuti ei kuulu siseministeeriumi üksused tulevikus enam kaitsejõududesse ja neile eraldatav raha kaitsekulude arvestusse ei lähe.

Kahe mõjuri tulemusel saab Eesti vastavalt NATO määratlusele järgmisel aastal kaitsekuludele eraldada 1,69 ja 2007. aastal 1,85 protsenti SKT-st.

Ametist lahkuv kaitseminister Margus Hanson ütles oktoobris riigikogus, et uuesti peaks Eesti kahe protsendi tasemeni jõudma 2010. aastal.

Jõerüüt kavatseb Eestisse jõuda nädala pärast. Ta nentis, et ei saa kiiremini tulla, sest tema lahkumine on ka Eesti esindaja lahkumine ÜRO-st ja Eesti esindaja lahkumine EL-i saadikute rühmast ÜRO-s.  BNS

12 November 2004
  Kommentaarid