Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kasahstani president sattus Eesti kohal lennuintsidenti
Lennuk Kasahstani presidendiga pardal sattus oktoobris Rootsist kodumaale naastes Hiiumaa kohal ohtlikult lähedale Briti reisilennukile.

Kasahstani lennufirma Boeing 767 ja British Airwaysi Aerobus 320 sattusid lennureeglitega kehtestatud piiridest teineteisele märksa lähemale 26. oktoobril Hiiumaa ja Saaremaa vahel oleva Soela väina kohal, kirjutas Postimees.

Stockholmis ametlikul visiidil käinud Kasahstani presidendi Nursultan Nazarbajevi lennuk oli stabiilsel kursil teel läänest itta, Briti reisilennuk aga just tõusnud õhku Helsingist ja võtmas kõrgust lennuks Inglismaa poole.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kriisireguleerimise osakonna peaspetsialist Tõnu Ader kinnitas, et selline intsident toimus. "See oli tähtsa isikuga lend," jäi Ader Nazarbajevi pardalviibimise kohta napisõnaliseks. "Otsest kokkupõrkeohtu polnud."

Aderi andmetel oli lennukite vahe samal kõrgusel 4,5 kilomeetrit, kuigi pidanuks olema vähemalt 9,3 kilomeetrit. Ta ütles, et trajektoore hinnates poleks kõrvuti sattunud lennukid kokku puutunud. Kasahstani lennuki piloot alustas siiski häiresüsteemi hoiatussignaalile reageerides automaatselt eemaldumismanöövrit.

Aderi sõnul on kahtlusi, et tegu oli inimliku veaga nii lendurite kui lennujuhtide poolt. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium moodustas juhtumi uurimiseks komisjoni.  BNS

13 November 2004
  Kommentaarid