Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Toolse jõe reostamine jätkub
Toolse jõe reostusega seotud küsimused on taas teravalt päevakorras, reostamise üheks peasüüdlaseks võib Virumaa Teataja andmetel olla edukas ehitusmaterjalitootja AS Aeroc.

Esmaspäeval Toolse jõe lähistel asuval Aeroci prügimäel käinud Vihula vallavolikogu esimees Juhan Aare kinnitas, et seal avaneb karm vaatepilt ja asi on muutunud ülimalt tõsiseks.

"Sealt jookseb terve Mendelejevi tabel pinnavette," teatas Aare ja lubas, et Toolse jõe probleemidega hakkab tegelema nii Vihula vald kui ka tema isiklikult.

Lääne-Virumaa keskkonnateenistuse juhataja Aivar Lainjärv oli Juhan Aare jutu peale üllatunud. Ta lisas, et keskkonnateenistuse jaoks on sellise asja olemasolu uudiseks. Samas märkis ta, et Aerocit tuleks kontrollida.

Aeroci juhatuse esimees Ivar Paplavskis keeldus esmaspäeval Virumaa Teatajale selgitusi andmast. "Juhan Aare minu juures ei käinud ja ma ei oska tema juttu kommenteerida," lausus Paplavskis.

Juhan Aare väitis, et allpool Aerocit on Toolse jõgi täiesti surnud. "Teist nii reostatud jõge annab Eestist leida," oli Juhan Aare resoluutne. "Jõge mööda voolab saast aga merre ja see tähendab, et tegemist on tõsise rahvusvahelise probleemiga, mis peaks sügavalt huvitama ka keskkonnaministeeriumi."

Toolse jõe äärsete külade rahvas koostas avaliku pöördumise keskkonnaametnike, Kunda Nordic Tsemendi ja AS-i Aeroc poole, et lõpuks Toolse jõe reostusele piir panna.  BNS

16 November 2004
  Kommentaarid