Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

ARK soovitab enne ülevaatust kontrollida auto andmeid
Sõiduki tehnoülevaatuse läbimine eeldab kuu tagasi käivitunud infovahetussüsteemi tõttu õigeid ja täpseid liiklusregistri andmeid.

Autoregistrikeskus (ARK) kutsub seetõttu autoomanikke kontrollima internetilehe www.ark.ee päringu või infotelefoni 620 1200 kaudu, kas nende kasutuses oleva sõiduki ja selle omaniku andmed on liiklusregistris täielikud.

Uus tehnoülevaatuse programm võimaldab ARK-il saada ülevaate mootorsõiduki tehnoülevaatuse läbimise kohta reaalajas. Kuna andmevahetus liiklusregistriga on kahepoolne, nõuab uus süsteem, et need andmed liiklusregistris oleksid täpsed, selgitas ARK-i esindaja. Seetõttu jääb puudulike või vigaste andmete korral tehnoülevaatus läbimata.

Uue infosüsteemiga on liidetud 67 Eestis tegutsevat tehnoülevaatuspunkti. "Uus süsteem võimaldab andmeid vahetada kahepoolselt," selgitas ARK-i tehnoosakonna juhataja Andres Soots. Tehnoülevaatuspunkti töötajale kuvatakse ülevaatusel oleva sõiduki liiklusregistris olevad andmed, mille alusel teostatakse ülevaatus.

Kui sõiduki andmed on puudulikud, ei saa arvuti neid ka kuvada ning tehnoülevaataja peab andmete täpsustamiseks saatma sõidukiomaniku enne tehnoülevaatuse sooritamist ARK-i büroosse.

Levinumad puudused on juriidilise isiku registrikoodi puudumine ning vanematel registreerimistunnistustel võivad olla ka teatud andmeväljad täitmata. "Eelkõige peaksid andmeid kontrollima ja täpsustama need sõidukiomanikud, kelle sõiduki registritoiming on tehtud enne 23. novembrit 1999 või kellel on sinine AA-seeria registreerimistunnistus," lausus ARK-i asedirektor Teo Saimre.

Samuti peaksid andmeid kontrollima juriidilised isikud, sest tihti on liiklusregistris ebatäpne registrikood või märge, et firma on alles asutamisel. Tänaseks on sõiduki andmete kontrollimise võimalust kodulehel kasutatud umbes 50.000 korda.

Kui päring ütleb, et andmed vajavad täpsustamist, tuleb enne tehnoülevaatusele minemist ARK-i büroost läbi käia ning andmeid ajakohastada.

Kuna liikluspolitseinikud saavad esitada päringuid liiklusregistrisse, pole alles äsja ülevaatuse läbinud sõidukiomanikel vaja muretseda, sest info tehnoülevaatusel tehtud otsuse kohta on kohe näha ka politseile.

1. oktoobrist kaotas kehtivuse nõue, et registreerimismärgil peab olema tehnoülevaatuse läbimist tõendav kleebis. Korralise ülevaatuse käigus eemaldatakse registreerimismärgilt vanad kleebised.  BNS

16 November 2004
  Kommentaarid