Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ajaleht: äraostmatud pidasid kõnelusi Keskerakonnaga
Postimehe andmetel on mõned Res Publica poliitikud pidanud läbirääkimisi uue valitsuskoalitsiooni loomiseks Keskerakonna ja Isamaaliiduga.

Valimistel end äraostmatuteks kutsunud Indrek Raudne, Urmas Reinsalu ning mõnede allikate andmetel ka Ken-Marti Vaher on viimastel nädalatel aktiivselt kohtunud Isamaaliidu ja Keskerakonna esindajatega ning rääkinud nendega võimalusest vahetada valitsuskoalitsioonis välja Reformierakond ja Rahvaliit, kirjutab Postimees.

Uue koalitsiooni pooldajad leiavad, et selline vahetus annaks peaministriparteile võimaluse lahti saada niinimetatud reformipartei puudli mainest, mille kohaselt Res Publica on realiseerinud nende valimislubadusi, näiteks tulumaksu alandamist.

Ajalehe väitel on peaminister Juhan Parts uue koalitsiooni loomisest selgelt keeldunud.

"Mõned noored käituvad tõesti nii, nagu oleks neil pisikesed valged ussid tagumikus," ütles Res Publica fraktsiooni liige Olari Taal.

Taali sõnul on Parts olukorras väga õigesti käitunud, kui võimalikule uuele koalitsioonile kindlalt vastu seisab, ning ta lisas, et Res Publica jätkab kindlalt praeguse koalitsiooniga.

Raudse sõnavõtte, kus ta on Res Publicaga ühinemise plaani pidurdanud reformierakondlasi reeturiteks ning nende liidrit Andrus Ansipit ärigrupeeringute huvide esindajaks nimetanud, pidas Taal üleminevateks.

"Ta on võib-olla natuke närviline, äkki tal on kodus halvasti, ma ei tea," ütles Taal. "Aga eks noorusel ongi see suur edu, et inimesed on lihtsalt kärsitud."

Postimehe väitel kohtusid möödunud nädalal Keskerakonna liidri Edgar Savisaarega üks Isamaaliidu juhte Peeter Tulviste ning ka äraostmatute esindajad.

Tulviste eitas kontakte Savisaare ja äraostmatutega. "Ei ole rääkinud," lausus ta ning lisas, et Isamaaliidul ei ole mingit kavatsust koalitsiooni minna. "Me ei kavatse lähemal ajal midagi ette võtta."

Raudne ütles teisipäeval, et jutud läbirääkimistest keskparteiga üheskoos koalitsiooni minna on absurd.

"Isamaaliiduga ma jään enda juurde, et nendega meil on head suhted ja neid me arendame edasi, kuid Keskerakonna jutud on küll nende endi, rahvaliitlaste või reformikate sulaselge väljamõeldis," lausus Raudne.

Reinsalu tunnistas, et poliitilised diskussioonid eri partneritega on täna tõesti aktiivsemad kui pool aastat tagasi, kuid oli skeptiline, et nende põhjal võiks lähiajal toimuda reaalseid pöördeid võimukoridorides.  BNS

17 November 2004
  Kommentaarid