Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rein Lang kihutas parteikoosolekule sinise vilkuriga
Riigikogu aseesimees Rein Lang kihutas 10. novembri hommikul ameti-Mercedesega vilkureid kasutades Muhumaalt Tallinna, et jõuda erakonna juhatuse koosolekule.

"Vastab tõele," ütles Reformierakonda kuuluv Lang SL Õhtulehele. "Mul oli autojuht. Saime kella 9 praamiga üle. Vilkurit kasutasin sellepärast, et olla kell 11 Tallinnas istungil, mis otsustas kaitseministri tagasiastumise."

Langiga oli kaasas ka partei- ja riigikogukaaslane Signe Kivi. "Võib-olla olete kuulnud, et ma olen parlamendi asespiiker? Ma pean kohal olema, või vähemalt teada saama, kui toimub selline tähtis sündmus nagu kaitseministri tagasiastumine!" ütles Lang.

Poliitiku kinnitusel oli kõik seaduslik, sest alarmsõidust teatas ta keskkriminaalpolitsei juhtimiskeskusse, nagu kord ette näeb.

Lang lisas, et on vilkuriga sõitnud vaid korra ning kavatseb seda edaspidigi kasutada ainult äärmisel vajadusel.

Pühapäevases raadiosaates "Olukorrast ajakirjanduses" tögas Lang vilkurikultust. "See on nõrkus!" ütles ta. "Ja minu meelest vilkuri nõrkus on saatnud Eesti riiki kogu aeg ja alatasa."

Valitsuse juunikuise määruse kohaselt võib riigikogu aseesimees erijuhul kasutada alarmsõidukit, kui tegu on kiireloomulise ja edasilükkamatu ametiülesande täitmisega.

Siseministeerium on välja andnud 33 alarmsõiduki kaarti.  BNS

24 November 2004
  Kommentaarid