Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Saaremaal uppus kolm paadiga merele läinud kalameest

Saaremaal uppus esmaspäeva õhtul Pella paadiga merele läinud kolm kalameest, kellest ühe surnukeha leidsid piirivalvurid teisipäeva pärastlõunal.

Kuressaare häirekeskuse dispetšer teatas teisipäeval kell 10.20 Saaremaa piirivalvepiirkonna korrapidajale, eelmise päeva õhtul kella 20 ajal läksid Kihelkonna vallas Tagalahe ääres Kesknõmmel paadiga merele 33-aastane Jaanus, 30-aastane Argo ja 40-aastane Arto, kes polnud teisipäeva hommikuks kaldale naasnud, ja meeste telefonid ei vasta.

Päästeameti Kihelkonna üksuse esindaja teatas viis minutit hiljem, et Veere sadama suunas triivib paat. Ilm oli sündmuskohal sel hetkel tormine, puhus idatuul kuni 25 meetrit sekundis ja nähtavus oli lumesaju tõttu halb.

Kell 10.27 said Undva ja Kuressaare kordonite toimkonnad korralduse suunduda sündmuskohale, kuid halva ilma tõttu ei olnud võimalik otsingutesse kaasata piirivalve helikopterit.

Kella 11.30 leidis Undva kordoni toimkond paadi Veere sadamast 200 meetri kaugusel Kesknõmme suunas, kus see triivis 50 meetri kaugusel kaldast. Piirivalvurid tõmbasid paadi kaldale ja leidsid sellest kalavõrgud ligi 70 forelliga, Suzuki päramootori ja ühe aeru.

Kell 12.30 moodustati sündmuskohal otsingugrupid, milles osalesid ka päästeameti ja politsei töötajad. Üks grupp otsis kadunuks jäänud kalureid Veere sadamast Pidula suunas ja teine grupp Veere sadamast Undva suunas.

Kell 13 teatas Undva kordoni toimkond, et nad leidsid Veere sadamast poolteise kilomeetri kaugusel asuvast Vaigu rannast mehe surnukeha, millel polnud selhas päästevesti. Piirivalvurid andsid surnukeha üle politseile, kes tuvastas, et tegemist on Artoga.

Kolmapäeval jätkatakse kadunud kalameeste otsimisega.

Lääne ringkonnaprokuratuuri Saaremaa osakonna prokuröri Svetlana Maripuu sõnul pole juhtunu uurimiseks kriminaalasja alustamine vajalik, kuna tegemist on õnnetusega ja kuriteokahtlus puudub.

Maripuu ei kinnitanud ka kuuldusi, et uppunud kalamehed võisid tegeleda röövpüügiga, kuna sellekohased andmed prokuratuuril puuduvad.

Saare maakonnalehe Meie Maa andmetel on kalakasvatajatel kahtlusi, et röövpüüdjad käivad Veere sadama lähedal avameres olevast Hiiu Kaluri vikerforelli sumbast kalu varastamas.

Teisipäeval kalameeste viiest võrgust leitud kalad olid täpselt samasugused kui need, mis kasvavad sumbas, kirjutas Meie Maa.  BNS

24 November 2004
  Kommentaarid