Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Plahvatuseni viinud sündmused said alguse tuttavate tülist
Tallinnas Õismäel ööl vastu neljapäeva kaks inimelu nõudnud plahvatuseni viinud sündmused võisid esialgse versiooni järgi saada alguse mehe ja tema naistuttava omavahelisest tülist.

Esmase versiooni järgi tekkis tuttavate vahel tüli, mille käigus ähvardas hiljem surma saanud mees Õismäe tee ühe maja trepikojas tuttavat naist.

Naine teatas politseile, et tema elu on ohus, mille peale sõitsid sündmuskohale politseinikud. Sündmuse asjaolude lahendamise käigus istus lõhkekehaga varustatud mees politseisõidukisse.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja sõnul mingit pikka pantvangidraamat ei toimunud. Pressiesindaja kinnitusel toimus plahvatus kiiresti, vaid mõni hetk pärast mehe politseisõidukisse istumist.

Plahvatus toimus politseisõidukis kell 3.22. Surma sai Põhja politseiprefektuuri korrakaitseosakonna kiirreageerimistalituse künoloogiateenistuse konstaabel Julia Gorbatšjova, kes jäi autosse õhkijaga kahekesi. Vigastada saanud politseinikud viibisid politseiauto kõrval. Plahvatuses sai surma ka politsei teenistuskoer.

Viga saanud politseinikest on ühe seisund üliraske, kahel raske.

Põhja-Eesti regionaalhaigla pressiesindaja Kristjan Hamburgi sõnul viibib üliraskes seisundis 39-aastane mees Mustamäe haigla intensiivravi osakonnas narkoosis ning on kunstlikul hingamisel.

"40-aastase meesterahva seisund on raske ning ta viibib operatsioonil. Kolmas kannatanu on 25-aastane meesterahvas, kelle seisund on samuti raske, kuid stabiilne," ütles Hamburg BNS-ile.

Politseibussi plahvatust asus uurima kaitsepolitsei. Komissar Henno Kuurmanni sõnul uurimistoimingud juba käivad.

Kriminaalasi algatati karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb inimese surma põhjustamist lõhkeseadeldist kasutades.

Politseijuht avaldas hukkunud politseiniku sugulastele kaastunnet, ka Tallinna linnapea on avaldanud juhtunuga seoses kaastunnet. BNS

25 November 2004
  Kommentaarid