Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politseijuht ja valitsus avaldasid kaastunnet

Politseijuht Robert Antropov, peaminister Juhan Parts ja siseminister Margus Leivo avaldasid kaastunnet plahvatuses hukkunud konstaabel Julia Gorbatšjova omastele.

Julia Gorbatšjovat jäävad lähedastest leinama vanemad ja vend perekonnaga.

Politseipeadirektor ütles, et tänane päev on traagiline kogu Eesti politseile. Ta lausus, et Eesti politsei on kaotanud oma kolleegi, kes oma elu hinnaga hoidis ära veelgi suurema õnnetuse. "Politseiniku elukutse valiv inimene kaitseb alati inimeste elusid ja tagab kõigi meie turvalisuse," ütles Antropov.

30 aasta vanuselt hukkunud Julia Gorbatšjova on Antropovi sõnul politsei jaoks kangelane, sest ta ohverdas oma elu teiste inimeste päästmise nimel. "Gorbatšjova jääb töökaaslastele meelde heasüdamliku inimese ja kohusetundliku töötajana. Ta oli alati abivalmis ja sõbralik," sõnas Antropov.

Margus Leivo kirjutas oma kaastundeavalduses: "Politseiniku töö sisaldab palju ettearvamatust ja ohte. Politseinik on valmis iga hetk riskima oma eluga ega kõhkle kurjuse vastu astuda, võtta enda peale löök inimeste kaitseks. Seekord suunas saatus löögi Julia vastu."

Politseisse lähevad Leivo sõnul tööle vaid need, kes on nii tugevad, et julgevad kurjuse vastu astuda. "Julia julges seda. Eesti jääb Juliat leinama," lausus ta.

Peaminister Juhan Parts avaldas konstaabel Julia Gorbatšjova omastele kaastunnet kogu valitsuse nimel. "See oli traagiline juhtum, kuid politsei töö ongi selline. Loodan, et vigastada saanud politseinikud paranevad," ütles Parts neljapäeval valitsuse pressikonverentsil.

Kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts teatas politseiametile saadetud kaastundeavalduses, et kaitseväelastes tekitas juhtunu suurt kurbust. "Kaitseväelastena teame, mida tähendab teenistuskaaslase kaotamine," kirjutas kaitseväe juhataja.

Politseiametile ja omastele läkitas Tallinna linnavalitsuse nimel kaastundeavalduse ka linnapea Tõnis Palts, samuti politsei nõukoja esimees Jaanus Rahumägi.

Politseiasutustele andis politseijuht korralduse heisata neljapäeval riigilipp leinalipuna.

Põhja politseiprefektuuri korrakaitseosakonna kiirreageerimistalituse künoloogiateenistuse konstaabel Gorbatšjova läks politseisse tööle kaheksa kuud tagasi tänavu aprillis.

1991. aastal lõpetas ta Tallinna 40. keskkooli ja 2001. aastal Eesti põllumajandusülikooli veterinaarmeditsiini erialal.

Aastatel 1992-1993 töötas Julia Gorbatšjova politseiameti politseikoerte kasvanduses koerajuhina ning 1997. aastast kuni tänavu kevadeni lemmikloomade poes müüjana.  BNS

25 November 2004
  Kommentaarid