Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ekspert: Politseinikud eksisid pommimehe juhtumis
Politseil tulnuks tagada, et pommimees trepikojast väljumisel minema ei pääse, leiab taktikaekspert Toomas Malva.

"Objekti silmist kaotamine on kahtlemata viga. Trepikojast väljumisel pidanuks objektiga tegelenud patrull kindlustama, et ta minema ei pääse," ütles seitse aastat kriminaalpolitseis töötanud ja praegu vanglate eriüksuse tööd juhtiv Malva Eesti Päevalehele.

Patrullpolitseinikud kaotasid pommivööga Jevgeni läinud neljapäeva öösel silmist hetkel, kui nad väljusid Tallinnas Õismäe tee 43 hoone trepikojast veidi pärast nende ees kõndinud Jevgenit. Sellest hetkest peale väljus olukord politsei kontrolli alt ning asi lõppes sellega, et enesetapja suutis veerand tundi hiljem ootamatult politseiautosse tungida.

Malva väitel on ta palju mõelnud selle üle, mida tegi politsei konstaabel Julia Gorbatšjova surma põhjustanud operatsioonis valesti. "Alati leiab mingeid vigu. Kui see mees oleks trepikojast väljumisel maha lastud, ka siis oleks politseid süüdistatud," märkis Malva. "Iisraelis ja Venemaal on selline taktika tavaline. Meil on siiski teine praktika."

Tema sõnul võib fantaseerida, mis saanuks juhul, kui politsei poleks asunud ümbruskonda ümber piirama. "Võib ju loota, et enesetapja läinuks hoopis koju teki alla magama, kuid samas võinuks ta minna ennast mõnda kauplusse õhku laskma," lausus Malva. "Politsei tegi lihtsalt seda, mida ta pidi antud olukorras tegema."

Traagilist juhtumit detailselt analüüsinud politsei loodab materjali kasutada politseikadettide õppes siin ja Soomes.  BNS

30 November 2004
  Kommentaarid