Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ustimenko soovib üksikkambrist kaasvangide juurde
Eluks ajaks vangi mõistetud sarimõrvar Juri Ustimenko kaebab enda üksikkambris hoidmise üle ja soovib pääseda kaasvangide juurde.

Tartu vangla direktori Andrus Kõre sõnul väidab Ustimenko (23), et üksikkambris viibimine on talle äärmiselt kurnav ja seetõttu on ta käinud korduvalt ka vangla psühholoogi juures.

"Teoreetiliselt on võimalus praegu vahistatu staatust kandev Ustimenko lubada ühte kambrisse mõne teise vahistatuga, kuid hetkel ei näe vangla selleks vajadust," ütles Kõre BNS-ile.

Tema sõnul on Ustimenko üksikkambris hoidmine noormeest distsiplineerinud ja tema käitumine on muutunud viimasel ajal oluliselt paremaks.

Tänavu suvel oli Kõre sunnitud tõdema, et Ustimenko käitumine on halb ja noormeest oli selleks ajaks korrarikkumiste tõttu kahel korral arestikambrisse paigutatud.

Näiteks tegi Ustimenko korra vangla jalutusboksis lõket, lõhkus vangla vara, segas vangivalvurite tööd ja ei allunud ametnike korraldustele.

Politsei tõi Ustimenko Tartu vanglasse eelmise aasta 30. aprillil Tallinna vanglast. Kohtupidamise ajal hoiti Ustimenkot kolm kuud Tallinna vanglas.

Tallinna linnakohus mõistis Ustimenko viie inimese tapmise, kahe mõrvakatse ja mitme muu raske kuriteo eest eluks ajaks vangi 16. märtsil. Karistuse jättis muutmata ka ringkonnakohus.

Eeluurimisel andis Ustimenko toime pandud kuritegude kohta üksikasjalikku teavet, kuid kohtus ütles ta oma ütlustest lahti ning ajas kogu süü surnud sõbra Dmitri Medvedjevi (21) peale.

Ustimenko ja Dmitri Medvedjevi 2002. aasta veebruarist maini Eestis ja Lätis sooritatud kuritegudes kaotas elu seitse ning sai vigastada kuus inimest.

Ustimenkole pannakse süüks Eestis viie ja Lätis ühe inimese tapmist, ühe mõrva pani toime Medvedjev, kes ise hukkus hiljem tulevahetuses Läti politseinikega. Läti politseiniku tapmise süüasjas läheb Ustimenko kohtu ette hiljem.  BNS

30 November 2004
  Kommentaarid