Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Punane Rist tõrjub kriitika Beslani abiga venitamise kohta
Eesti Punane Rist tõrjus teisipäeval vene ühenduste süüdistusi Beslani laste abistamisega venitamises.

Eestimaa Vene Kaasmaalaste Ühenduste Liit (EVKÜL) süüdistas teisipäeval Punast Risti tegevusetuses ja oskamatuses kogutud rahaga ümber käia.

"Eesti elanike kogutud suurt summat - 1,3 miljonit krooni ei ole selle organisatsiooni juhi Riina Kabi ütluste järgi otsustades veel mitu kuud kavas eesmärgipäraselt kasutada, mis tekitab tarbetuid kahtlusi ning heidab varju autoriteetsele organisatsioonile, mis Punane Rist kahtlemata on," öeldakse dokumendis.

Abi külmutamine annab vene ühenduste hinnangul tunnistust sellest, et Eesti Punane Rist ei oska või taha sisse seada töiseid kontakte Vene Punase Risti, Beslani meedikute ja võimudega.

Kabi ütles avaldust kommenteerides BNS-ile, et kahjuks ei tea avalduse autorid kõiki üksikasju.

Tema sõnul on Eesti Punane Rist juba võtnud ühendust nii Põhja-Osseetia tervishoiuministeeriumi ning Venemaa Punase Ristiga kui ka nende juhtide, minister Aleksandr Reutovi ja Igor Širokoviga.

"Kontaktid seati sisse 2004. aasta 10. novembril ning jutt käis võimalusest kutsuda Beslanis kannatada saanud lapsed koolivaheajal psühholoogiliseks rehabilitatsiooniks Eestisse," ütles Kabi.

Ta selgitas, et Eesti pole veel saanud kirjalikku vastust, ent suuliselt vahetasid mõlemad pooled infot ning võtsid selle teadmiseks. Eestiga peetavate läbirääkimistega on kursis ka Vene delegatsiooni esindajad Rahvusvahelises Punases Ristis.

"Seda küsimust arutati ka Eesti Punase Risti keskbürool, mille olemasolust avalduse autorid kõige järgi otsustades samuti ei tea. Arutati erinevaid variante, ent ühine oli arvamus, et raha otse Venemaale saata on riskantne, sest pole teada, kes garanteerib nende sihipärase kasutamise," märkis Kabi.

Eesti Punast Risti on abi Beslani edastamisega viivitamises süüdistanud ka mitmed Venemaa infokanalid.

1. detsembril möödub kolm kuud Beslani pantvangitragöödia algusest, mille käigus hukkus üle 300 inimese.  BNS

30 November 2004
  Kommentaarid