Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rüütel tunnustas ülikooli aastapäevaaktusel akadeemikuid
President Arnold Rüütel osales kolmapäeval koos abikaasa Ingrid Rüütliga emakeelse Tartu ülikooli 85. aastapäeva aktusel, kus tänas akadeemikuid suure panuse eest maailma tasemel teaduse edendamisel.

Oma tervituskõnes märkis president, et Eesti vabariigi loomisega teostus eesti haritlaskonna unistus emakeelsest ja rahvusmeelsest ülikoolist, teatas presidendi kantselei BNS-ile.

"Kuulsusrikaste traditsioonidega Tartu ülikool pühendus pärast taasavamist 1919. aastal Eesti ühiskonna huvide teenimisele. Seda on ülikool teinud tänaseni," sõnas riigipea.

"Olles nii teadusliku kui rahvusmõtte lipulaev Eestis, järgib Tartu ülikool nooreestlaslikku kurssi rahvuslikule õitsengule läbi rahvusvahelise teaduse," ütles Rüütel. "Lisaks väljaspool Eesti piire tunnustatud teadusülikooli kõrgele mainele võime uhked olla Tartu ülikoolile kui rahvuskultuuri, teaduse ja vaimuelu keskusele."

President nentis, et Tartu ülikooli suurus seisneb eeskätt Eesti ülikooliks olemises. "Kui siinsed teadurid ei töötaks Eesti jätkusuutlikkuse kindlustamiseks, oleks see üksnes keskmise suurusega ülikool maailma paljude omasuguste seas," sõnas ta.

"Samas ulatuvad Tartu ülikooli saavutused teaduskeele arendamisest kõrgtehnoloogilise innovatsioonini ja semiootikast kosmoseuuringuteni, kõnelemata rahvapärimuse uurimisest. Tahan väljendada oma veendumust, et Tartu ülikool jääb ka tulevikus eri teadusvaldkondi ühendavaks rahvusülikooliks," ütles president.

Rüütel tänas ülikooli akadeemilist peret väga suure panuse eest eesti vaimu harimisse ja maailma tasemel teadusesse. Pärastlõunal kohtus presidendipaar Tartu ülikooli rektori Jaak Aaviksooga ning õnnitles Soome presidenti Tarja Haloneni Tartu ülikooli audoktoriks saamise puhul.  BNS

01 Detsember 2004
  Kommentaarid