Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Evelyn Sepp taunib riigikohtu otsust
Riigikogu põhiseaduskomisjoni keskerakondlasest aseesimees Evelyn Sepp nimetab üüri piirmäärade vabakslaskmist toetanud riigikohtu otsust ja järeldusi kahetsusväärseks.

"Need ei toetu mingilgi määral euroopalikele väärtustele, mille keskmeks on siiski inimesed, mitte nende asjad," ütles elamuseaduse muudatuste vastu olnud Sepp BNS-ile.

Sepp märkis, et vaadates Eestis omandireformi ajalugu, ei ole sellest tulenevad probleemid kunagi olnud taandatavad eraõiguslike isikute vaheliseks vaidluseks, nagu seda riigikohus sisuliselt tegi.

Sundüürnike probleem on Sepa sõnul tekkinud avaliku võimu reformiotsutse tulemusena ja sellest tulenev õiguskaitse üüri piirmäärade näol seati samuti selleks, et täitevvõimule endale aega võita ning reaalselt heastada ülekohus inimestele, kes sattusid sundüürniku staatusesse.

"Olen kindel, et ei omanikud ega sundüürnikud pole üüri piirmäärasid käsitlenud igavestena. Nad on pikisilmi oodanud riigipoolsete kohustuste täitmist," rääkis Sepp.

Sundüürnikud mõistsid Sepa sõnul piirmäära kui riigile vajalikku rahalist ja ajalist meedet pakkuda inimestele uue kodu soetamise võimalust. "Ja seda viisil, mis on neile taskukohane ega tooks kaasa põhjendamatuid lisakulutusi ega seaks neid reformieelse ajaga võrreldes halvemasse olukorda," lausus Sepp.

Rahvaliidu, Res Publica ja Reformierakonna valitsus on selles osas Sepa väitel taganenud riigi järjepidevusest ja varem võetud moraalsetest kohustustest. Ta lisas, et samuti eirab üüri piirmäärade kaotamise otuse jõustumine tänases olukorras jämedalt omandireformi enda põhimõtet taastada omandiõigus uut ülekohut tekitamata.  BNS

02 Detsember 2004
  Kommentaarid