Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti osaleb EL-i juhitud rahutagamismissioonil
Eesti hakkab osalema Bosnia-Hertsegoviinas Euroopa Liidu juhitud rahutagamismissioonis Althea.

Lähiajal sõidab Bosnia-Hertsegoviinasse missioonile kaks staabiohvitseri ja üks vanemstaabiallohvitser, teatas BNS-ile kaitsejõudude teavitusosakonna pressiesindaja.

Ta lisas, et kaalumisel on ka ühe üksuse saatmine, kuid otsuseid pole veel langetatud.

Kaitseliit on alustanud vabatahtlike värbamist järgmisel suvel Bosnia-Hertsegoviinasse rahutagamismissioonile saadetavasse rühma.

Kaitseliidu pressiesindaja teatel alustab 30-meheline valverühm teenistust järgmise aasta 1. juulil.

Rühm on missioonil pool aastat, pärast seda vahetab selle välja järgmine kaitseliitlaste rühm. Esimese välismissioonile siirduva kaitseliidu rühma väljaõpe algab järgmise aasta jaanuaris ning kestab 15 nädalat.

Kaitseliidu pressiesindaja sõnul on võimalik, et kaitseliit saadab ka ühe ohvitseri rahutagamisvägede staapi.

Euroopa Liit alustas neljapäeval oma ajaloo suurimat sõjalist operatsiooni, võttes NATO-lt üle vastutuse rahuvalve eest Bosnias, kus üheksa aasta eest lõppes verine kodusõda.

25-liikmeline EL on Bosnia rahukaitseks välja pannud 7000-mehelise üksuse.

Pärast 1992.-95. aasta sõda, milles tapeti üle 200.000 inimese, saatis Põhja-Atlandi allianss Bosniasse ja Hertsegoviinasse 60.000 rahukaitsjat. Tänaseks on nende arv järk-järgult vähenenud.

EL-i jaoks, kes püüab üles ehitada jõulisi ühiseid kiirreageerimisüksusi, on tegemist üldse oma ajaloo kolmanda sõjalise missiooniga.  BNS

02 Detsember 2004
  Kommentaarid