Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Arstid soovitavad tõsta tervishoiukulutusi kaks protsenti
Tervishoiutöötajate 19 erialaseltsi saatsid valitsusele ja riigikogule avaliku kirja, milles soovitavad tõsta Eesti tervishoiukulutusi kahe protsendi võrra.

"Praeguse tervishoiu rahastamise taseme (Eestis ca 5 protsenti sisemajanduse koguproduktist) juures ei ole Eesti tervishoiusüsteem euroopaliku meditsiinitaseme saavutamiseks ja säilitamiseks jätkusuutlik," seisab kirjas.

Kirja autorid kutsuvad poliitilisi jõude üles leidma võimalusi suurendada Eesti kulutusi tervishoiule seniselt viielt protsendilt vähemalt seitsmele protsendile rahvuslikust sisemajanduse kogutoodangust.

"Võrdlusena olgu toodud Euroopa Liidu keskmine - see on 8,9 protsenti," seisab kirjas.

Erialaseltsid leiavad, et praegused haigekassa tehtud arvutused näitavad ligi miljardi krooni suurust vahet praeguste ravikindlustuse võimaluste ning reaalse vajaduse vahel.

"Alarahastatusest tulenev kriis on krooniline ja pikaajaliste mõjudega. Selle väljendusteks on arstide ja meditsiiniõdede lahkumine välismaale, haiglate võimetus uuendada oma hooneid, haigekassa lepingumahtude krooniline puudulikkus, pikad ravijärjekorrad, amortiseerunud ja puuduv meditsiiniaparatuur, kaasaegsete ravimite puudulik kättesaadavus patsientidele," loetlevad meditsiinitöötajad.

Kirja on allkirjastanud Eesti Anestesioloogide Selts, Eesti Erakorralise Meditsiini Selts, Eesti Hematoloogide Selts, Eesti Kardioloogide Selts, Eesti Kõrva-Nina-Kurguarstide ja Pea-ja Kaelakirurgide Selts, Eesti Lastearstide Selts, Eesti Lastekirurgide Selts, Eesti Naistearstide Selts ja Eesti Õdede Liit.

Ka on kirjal Eesti Neuroloogide ja Neurokirurgide Seltsi, Eesti Naha- ja Suguhaiguste Arstide Seltsi, Eesti Oftalmoloogide Seltsi, Eesti Onkoloogiaõdede Ühingu, Eesti Onkoloogide Seltsi, Eesti Perearstide Seltsi, Eesti Psühhiaatriaõdede Seltsi, Eesti Radioloogia Ühingu, Eesti Traumatoloogide ja Ortopeedide Seltsi ning Tartu Kirurgide Seltsi allkirjad.  BNS

03 Detsember 2004
  Kommentaarid