Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Naine ähvardas Meloodiat pommiga mehe joomaretke pärast
Reisilaevale Meloodia tegi laupäeval kaks pommiähvardust 54-aastane naine, kes väitis, et tegi seda elukaaslase pummeldamise takistamiseks.

Põhja politseiprefektuuri isikuvastaste kuritegude talitus pidas 1950. aastal sündinud naistese pühapäeval kahtlustatavana kinni.

Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Endla Ülviste ütles, et ülekuulamisel tunnistas naine pommiähvarduste tegemist ning kahetses tehtut. Ülviste sõnul tunnistas naine, et tegi kaks pommiähvardust isiklikel motiividel, kuna lootis ähvardusega takistada laeva väljumist ning häirida seeläbi oma meestuttava pidutsemist laeval.

Ülviste sõnul tundus ülekuulamisel, et naine ei saanud aru oma teo tõsidusest. "Pommiähvarduse tegemine on väga raske kuritegu, mis tekitab ühiskonnas hirmu ja paanikat," ütles Ülviste.

"Kunagi ei ole koheselt teada, kas tegemist on tõsise ähvardusega või mitte, mistõttu õiguskaitseorganid reageerivad igale ähvardusele täie tõsidusega, kulutavad selleks aega ja ressurssi. Antud juhul oli lisaks kutsutud olukorda lahendama ka Soome politsei," lisas ta.

Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse ülemkomissar Elmar Vaher ütles, et naine peeti kinni pühapäeval kella 12 paiku tema kodust. Samalt aadressilt oli naine teinud telefonitsi ka kaks pommiähvardust. "Kriminaalpolitseinike ilmumine tema ukse taha oli naise jaoks täielik üllatus, ta ei osutanud politseinikele mingit vastupanu ning kinnipidamine toimus rahulikult," rääkis Vaher.

Juhtunu asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist. Seadus võimaldab süüdimõistmise korral karistada antud kuriteo eest kuni viieaastase vangistusega.  BNS

05 Detsember 2004
  Kommentaarid