Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Venemaa õhujõud eitasid taas Eesti õhupiiri rikkumist
Venemaa õhujõud eitasid taas Eesti õhuruumi rikkumist.

Venemaa õhujõudude pressiteenistuse ülem Aleksandr Drobõševski väitis Interfaxile, et õhujõudude lennuk An-26 ei rikkunud reede õhtupoolikul Eesti õhuruumi. Tema sõnul järgis kell 17.24 Leningradi oblastist startinud õhusõiduk kindlalt lennumarsruuti.

Eesti kaitsejõudude peastaabi teatel sisenes Venemaale kuuluv lennuk An-26 Eesti õhuruumi reedel kell 17.26. Lennuplaani järgi Kaliningradi suunas liikunud lennuk sisenes Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas ühe meremiili sügavuselt, viibides Eesti õhuruumis alla minuti.

Piiririkkumise registreeris Eesti õhusuveräänsuskeskus Ämaris.

Tegemist on mitmenda Eesti õhupiiri rikkumisega viimastel nädalatel. 19. novembril sisenesid Vene lennukid An-72 ja An-26 Vaindloo saare läheduses erineval ajal ilma loata Eesti õhuruumi.

24. novembri pärastlõunal sisenes Vene lennuk TU-154 Naissaare ja Osmussaare juures kahel korral ilma loata Eesti õhuruumi.

Viimase juhtumi järel kohtus Eesti välisministeeriumi kolmanda poliitikaosakonna peadirektor Margus Laidre Venemaa suursaadiku Konstantin Provaloviga ja edastas Eesti protesti kolmapäeval toimunud õhupiiri mitmekordse rikkumise pärast.

Peaminister Juhan Parts ütles novembri lõpul pressikonverentsil, et õhupiiri rikkumised on valitsuse teravdatud tähelepanu all. Ta avaldas ka lootust, et järjestikuste Eesti õhupiiri rikkumiste taga on ainult Vene võimude hooletus.

Ka märkis ta siis, et ükski viimase nädala jooksul aset leidnud õhupiiri rikkumine polnud selline, mis oleks vajanud Leedus baseeruvate NATO hävitajate sekkumist.  BNS

06 Detsember 2004
  Kommentaarid