Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Leivo tahab uurida pommiähvarduse saanud Tallinki tegevust
Siseminister Margus Leivo soovib põhjalikku ülevaadet ja analüüsi laevafirma Tallinki ja jõustruktuuride tegevuse kohta laupäeval reisiparvlaevale Meloodia tehtud pommiähvarduste ajal.

Meloodia turvaülem teatas politseile pommiähvardusest ligi poolteist tundi hiljem, kui laev oli juba sadamast lahkunud ja teel Helsingi poole.

Valitsuse kriisikomisjoni esimees Leivo teeb esmaspäeval politseile, päästeametile, kaitsepolitseile, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ning Tallinkile ülesandeks anda täpne ülevaade laupäeval aset leidnud sündmustest.

Leivo tahab saada infot rakendatud meetmetest ning erinevate ametkondade ja laevafirma sellises olukorras käitumist reguleerivate tegevuskavade täitmisest, ütles BNS-ile siseministeeriumi pressiesindaja.

Tallinki reisilaev Meloodia sai laupäeval kella 14.53 ajal pommiähvarduse, kuid laev väljus sadamast kell 16.20 ning Tallink teavitas ähvardusest politseid kella 16.25 paiku, kui laev oli juba sadamast väljunud ja teel Helsingisse.

Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Kalev Tiberg ütles Aktuaalsele Kaamerale, et Tallinki käitumine oli lubamatu, kuna firma ei teatanud pommiähvardusest kohe, kui laev seisis veel sadamas.

Laupäeval kella 20.13 ajal sai Tallink uuesti telefonikõne, milles teatati, et reisiparvlaeval Meloodia plahvatab kell 21 pomm. Sel ajal seisis Meloodia Helsingi sadamas. Soome politsei kontrollis laeva ruume, meeskonda, pardale tulevaid reisijaid ja transpordivahendeid, laev väljus sadamast kell 22.07.

Põhja politseiprefektuuri isikuvastaste kuritegude talitus pidas pühapäeval kinni 54-aastase naise, kes tunnistas, et tegi pommiähvardused laeval olnud meestuttava pummeldamise takistamiseks. Politsei vahistas naise tema kodus, kust ta oli laupäeval telefonitsi pommiähvardused teinud.

Juhtunu asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist. Seadus võimaldab süüdimõistmise korral karistada antud kuriteo eest kuni viieaastase vangistusega.  BNS

06 Detsember 2004
  Kommentaarid