Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tallink peab Meloodia meeskonna käitumist õigeks
Laevafirma Tallink hinnangul käitus reisilaeva Meloodia meeskond laupäeval pärast pommiähvarduse saamist professionaalselt ja rahvusvahelistele meresõidu turvalisuse reeglitele vastavalt.

Tallink Grupi tehnikadirektori Ülo Kollo sõnul järgis laeva meeskond rahvusvahelist laeva ja sadamarajatiste turvalisuse koodeksit ISPS ja selle alusel välja töötatud laeva turvaplaani.

"Laeval on eriväljaõppe saanud meeskond, kes asus koheselt laeva läbi otsima. Laev otsiti läbi paanikat tekitamata, mis on sellistel puhkudel võtmetähtsusega. Reeglina laevad sõidavad merel, mistõttu meeskonnal lasub kohustus eeltöö ise ära teha," ütles Kollo.

Tema sõnul on Tallink korduvalt harjutanud analoogseid juhtumeid ühistel õppustel koos sisejulgeolekut tagavate riiklike struktuuridega. Kollo märkis, et Tallink tegi laupäevase pommiähvarduse ajal koostööd kõigi riiklike struktuuridega, teiste seas Eesti ja Soome politseiga.

Siseminister Margus Leivo soovib põhjalikku ülevaadet ja analüüsi Tallinki ja jõustruktuuride tegevuse kohta laupäeval reisiparvlaevale Meloodia tehtud pommiähvarduste ajal.

Meloodia turvaülem teatas politseile pommiähvardusest ligi poolteist tundi hiljem, kui laev oli sadamast lahkunud ja teel Helsingi poole.

Valitsuse kriisikomisjoni esimees Leivo teeb esmaspäeval politseile, päästeametile, kaitsepolitseile, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ning Tallinkile ülesandeks anda täpne ülevaade laupäeval aset leidnud sündmustest.

Leivo tahab saada infot rakendatud meetmetest ning erinevate ametkondade ja laevafirma sellises olukorras käitumist reguleerivate tegevuskavade täitmisest, ütles BNS-ile siseministeeriumi pressiesindaja.

Tallinki reisilaev Meloodia sai laupäeval kella 14.53 ajal pommiähvarduse, kuid laev väljus sadamast kell 16.20 ning Tallink teavitas ähvardusest politseid kella 16.25 paiku, kui laev oli juba sadamast väljunud ja teel Helsingisse.

Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Kalev Tiberg ütles Aktuaalsele Kaamerale, et Tallinki käitumine oli lubamatu, kuna firma ei teatanud pommiähvardusest kohe, kui laev seisis veel sadamas.

Laupäeval kella 20.13 ajal sai Tallink uuesti telefonikõne, milles teatati, et reisiparvlaeval Meloodia plahvatab kell 21 pomm. Sel ajal seisis Meloodia Helsingi sadamas. Soome politsei kontrollis laeva ruume, meeskonda, pardale tulevaid reisijaid ja transpordivahendeid, laev väljus sadamast kell 22.07.

Põhja politseiprefektuuri isikuvastaste kuritegude talitus pidas pühapäeval Tallinnas kinni 54-aastase naise, kes tunnistas, et tegi pommiähvardused laeval olnud meestuttava pummeldamise takistamiseks.  BNS

06 Detsember 2004
  Kommentaarid