Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kahe rühma jagu kaitseliitlasi soovib minna missioonile
Ligi 60 kaitseliitlast on avaldanud soovi minna järgmisel aastal Bosniasse ja Hertsegoviinasse rahutagamismissioonile.

Kaitseliidu pressiesindaja Tanel Rütman ütles BNS-ile, et esmaspäevase seisuga olid kohale jõudnud sooviavaldused pooltest malevatest. Soovi sõita rahuvalvemissioonile on avaldanud umbes 60 kaitseliitlast ehk kahe rühma jagu mehi.

"Ilmselt tuleb sooviavaldusi veel," ütles Rütman.

Järgmise aasta 1. juulil peaks kuni 30-meheline kaitseliitlastest moodustatud valverühm alustama teenistust Bosnias ja Hertsegoviinas EL-i juhitud rahuvalvemissioonil. Samas pole otsust Eesti üksuse Bosniasse lähetamise kohta veel langetatud.

"Kui langetatakse otsus lähetada üksus Bosniasse ja Hertsegoviinasse, siis on meil eeltöö tehtud ja üksus komplekteeritud. Kui ei langetata, tuleb mõni teine missioon ja väljaõpe ei lähe luhta," ütles Rütman.

Esimesele välismissioonile siirduva Kaitseliidu rühma väljaõpe algab järgmise aasta jaanuaris ning kestab 15 nädalat. Rühma otsitakse mehi peamiselt valveteenistuses olevate kaitseliitlaste seast.

Kaitseliitlased lähevad missioonile samadel tingimustel, nagu teisedki Eesti rahuvalvajad. Rühm on missioonil pool aastat, pärast seda vahetab selle välja järgmine Kaitseliidu rühm. Praeguse kava kohaselt osaleb Kaitseliit vaid rahutagamismissioonidel Euroopas.

Kandidaadid peavad olema 18-40-aastased heas füüsilises vormis vähemalt keskharidusega Eesti kodanikud. Kandidaat ei tohi olla kohtulikult karistatud ja ta peab olema Kaitseliidu liige.  BNS

06 Detsember 2004
  Kommentaarid