Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valimiste keskkomisjon: Hanson ei saa Tartu volikokku
Valimiste keskkomisjon otsustas esmaspäeval, et kaitseministri ametist taandunud Margus Hansonil pole õigust naasta Tartu linnavolikokku.

Valimiste keskkomisjon tühistas järelevalve korras Tartu valimiskomisjoni otsuse 23. novembrist, millega taastati Hansoni volitused linnavolikogu liikmena. Keskkomisjoni otsuse saab kolme päeva jooksul riigikohtusse edasi kaevata.

Otsust tehes lähtus komisjon sellest, et seadusandja on selgelt eristanud volikogu liikme volituste lõppemise ja peatamise alused. Volituste peatamise korral eeldatakse volikogu liikme ajutist eemalviibimist volikogu tööst, valitsuse liikmeks nimetamine eeldab aga pikemaajalist eemalviibimist, seega volituste lõppemist, teatas keskkomisjon.

Tartu valimiskomisjon taastas Hansoni volitused novembri lõpus. Linnasekretär ja valimiskomisjoni esimees Jüri Mölder ütles toona BNS-ile, et komisjoni otsus põhines kehtival seadusel ja oli õiguspärane.

Ta meenutas, et novembris 2002 peatas komisjon Hansoni volitused linnavolinikuna, sest Hanson sai linnavalitsuse liikmeks ning volituste peatamise otsus kehtis ka siis, kui Hansonist sai vabariigi valitsuse liige.

"Kehtiv seadus ei võimalda panna volikogu liikme ja oma volitused peatanud volikogu liikme vahele võrdusmärki," lisas Mölder.

Eelmisel nädalal registreeris Tartu volikogu endise kaitseministri Reformierakonna fraktsiooni liikmeks. Seoses Hansoni naasmisega volikokku lõppesid asendusliikme Mare Sillaotsa volitused.

Otsuse vaidlustas Isamaaliit, kuid keskkomisjon Isamaaliidu kaebust ei arutanud, sest seaduse kohaselt võib kaebuse esitada huvitatud isik, kes leiab, et vaidlustatava otsuse või toiminguga rikutakse tema õigusi.

Keskkomisjon leidis, et Isamaaliitu ei saa antud juhul pidada huvitatud isikuks ning otsustas seetõttu jätta kaebus läbi vaatamata. Oma otsuse tegi komisjon järelevalve korras.  BNS

06 Detsember 2004
  Kommentaarid