Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Paide plaanib tellida eelmise linnapea Tõnis Kõivu portree
Paide volikogu haridus- ja kultuurikomisjon toetab oma esimehe Andres Taimla ettepanekut tellida endisest Paide linnapeast Tõnis Kõivust portree.

Taimla ütles Kuma raadiole, et kui suri üle-eelmine linnapea Jaan Rõuk, siis telliti temast portree, mis on praegu raekojas vaadata. Taimla soovitas toona lisaks Rõugule kaaluda ka teiste linnajuhtide portreede maalimist.

Nii Taimla kui ka Kõiv on Reformierakonna liikmed.

Volikogu Res Publica fraktsiooni juht Tarmo Alt ütles raadiole, et toetab pildi maalimist. Aldi sõnul on traditsioon kena ja seda tasub jätkata. Alt ütles, et Kõiv oli pikka aega linnapea ja tegi linnale palju head.

Keskfraktsiooni liikme Jaan Kundla arvates on praegu liiga vara Kõivust pilti tellida. Kundla ütles, et tuleks veel oodata ja teha seda pärast järgmisi kohalikke valimisi.

Volikogu otsustab Kõivust portree tellimise detsembrikuu istungil, Taimla hinnangul maksab pilt kuni 20.000 krooni.

Kõiv oli Paide linnapea 1996. aastast kuni tänavu kevadeni, mil esitas ise Paides tekkinud erimeelsuste tõttu tagasiastumisavalduse.

Raadio teatas kevadel, et Kõivul soovitas tagasi astuda Reformierakonna Järvamaa organisatsiooni juht Taimla.

Oktoobris lõpetas prokurör kriminaalasja Kõivu vastu, kes andis ametiautot kasutada abikaasale Marge Kõivule. Prokurör Helga Adamsoo põhjendas kriminaalasja lõpetamist toona asjaoluga, et Kõiv ei tekitanud ametialase lohakusega varalist kahju ning ka mittevaraline kahju ei olnud suur.  BNS

08 Detsember 2004
  Kommentaarid