Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pealinna kodutud kogunevad piketile
Tallinna kodutud kogunevad neljapäeval Tallinna linnavolikogu ette piketile, et tõmmata tähelepanu oma probleemidele ja kutsuda ametnikke üles neile lahendusi otsima.

Rahumeelse rahvakoosoleku üheks põhjuseks on neljapäeval linnavolikogus esimesel lugemisel olev linnaeelarve, milles pole kodutuid peaaegu üldse arvestatud, teatas BNS-ile piketi korraldaja MTÜ Jumalalaegas, kes korraldab Akadeemia teel asuva kodutute öömaja tegevust.

Lisaks Akadeemia tee öömaja elanikele on lubanud piketeerima tulla veel kolme Tallinnas asuva kodutute öömaja kliendid.

Piketi korraldajate sõnul on nad hämmingus linna eelistustest, milleks on teede ja tänavate ehitus ja pensionäridele toetuse maksmine, kuid mis jätavad tähelepanuta täiselujõus meeste ja naiste abistamise, kes on elu hammasrataste vahele sattunud näiteks oskamatu majandamise, pettuse, puuduliku keeleoskuse või kasutuks osutunud elukutse tõttu.

"Piketi korraldamisele andis tõuke linna kõrge ametniku ütlus, et kodutu ei saa olla prioriteet, sest ta ei käi valimas," seisab teates.

MTÜ Jumalalaegas esindaja kinnitas, et kodutud tervitavad väga linna otsust suunata rohkem tähelepanu aidsi ja narkomaania vastu võitlemisele, sest see aitab tagada linna turvalisuse kasvu, kuid protestivad ebavõrdsuse vastu rahade jagamisel.

"Inimene, kes on kaotanud töö ja seeläbi ka peagi kodu, on määratud linnapoliitika järgi hukule, sest tema naasmist tavaellu ei toeta keegi. Linnal praktiliselt puudub rehabilitatsioonisüsteem, mis sisaldaks erinevaid abiteenuseid ning toetatud elamispinna võimaldamist, ning ka eluasemejärjekorras liiguvad kodutud ainult tahapoole," kirjutasid kodutute esindajad.

MTÜ Jumalalaegas kinnitas, et on välja töötanud rehabilitatsioonisüsteemi Tallinna Seek, mis on erinevate instantside poolt kõrgelt hinnatud ning mille katseprojekti elluviimiseks on olemas ka ruumid, kuid rahapuudusel ähvardab projekti seiskumine.

Piketeerijatega on lubanud kohtuda Tallinna sotsiaalala abilinnapea Diana Ingerainen.  BNS

08 Detsember 2004
  Kommentaarid