Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Moldovat innustab Balti riikide eeskuju
Moldova välisminister Andrei Stratan ja parlamendi spiiker Eugenia Ostapciuc ütlesid Chisinaus Euroopa Parlamendi Moldova delegatsiooni juhile Marianne Mikkole, et Balti eeskuju ja eestlanna nimetamine sellisele ametikohale aitab muuta Euroopa Liidu sõnumid Moldovale arusaadavamaks ja veenvamaks.

"Me soovime üle võtta Balti riikide praktilisi kogemusi. Kolleegidega nendest riikidest on kerge rääkida ja te võite meid veenda," ütles Stratan. "Kahju, et me ei valinud 12 aasta eest Balti riikide teed, kuid see pole ka nüüd võimatu ning Balti riigid on meile oluline eeskuju."

Spiiker Ostapciuc küsis Mikkolt Euroopa Liidu toetust Transnistria küsimuse lahendamiseks, teatas Mikko abi BNS-ile.

Europarlamendi saadik märkis, et tänavu 30. novembril soovitas Euroopa Parlamendi Moldova delegatsioon liikmesriikidele nimetada Euroopa Liidu eriesindaja Transnistria küsimuse lahendamiseks ja riigi eurolõimumise kiirendamiseks.

"See on uus ja oluline areng," ütles Mikko Ostapciucile. Ta toonitas Moldova esindajatele, et neil tuleb Euroopa Liitu pääsemiseks käia pikk ja raske tee. "Moldva peab veenma eurooplasi oma lõimumissoovi tõsiduses," lisas ta. "Vaja on kaasaegsemat tööstust ning juhtivad erakonnad peaksid Euroopa Liitu pürgimise sisse kirjutama oma programmidesse"

Stratani sõnul on Ukrainas oht 12 aasta taguste Transnistria sündmuste kordumiseks. "Moldova teatas kohe Ukraina presidendivalimiste teise vooru järel, et pole selle tulemustega nõus ja kutsus eurooplasi tagama valimisprotsessi läbipaistvus."

Kommunistide juhitud Moldova soovib lähiajal allkirjastada Euroopa Liiduga reformide tegevuskava ja saada assotsieerunud liikme staatuse 2007. aastal.  BNS

08 Detsember 2004
  Kommentaarid